Wpis z mikrobloga

#komputery #windows #windows11

Pracuję na windows 11 od trzech dni i powiem wam że do pracy biurowej to w ogóle się nie nadaje. Tyle rzeczy nie działa tak jak powinno że aż słów brakuje. Za dwa tygodnie idę na kolejny urlop to oddam go znów do informatyka żeby wrócić do starego systemu bo nie chce mi się każdej jednej pierdoły przestawiać tak żeby było optymalnie. A jak wasze odczucia po przejściu na jedenastkę?
  • 44
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@aarahon: jestem na 11 od pierwszej bety na kanale developerski. Jak dla mnie wszystko działa fajnie. Oczywiście zdarzają się jeszcze babole ale ja akurat lubię mieć najnowszy system i liczę się z tym, że będzie się coś psuło. Ktoś musi testować system, żeby inni mieli lepiej :)

W 11 nie podoba mi się wolne otwieranie menu kontekstowego.
@aarahon: Menu kontekstowe mnie wkurza. To co miałem wcześniej pod prawym przyciskiem mam teraz ukryte za Pokaż więcej opcji. Nie używaj 7Zip, tu masz nasz program. Jeszcze te obrazki u góry, który mój mózg totalnie ignoruje. Dla niepiśmiennych zrobili ten system czy jak? Za każdym razem jak chcę coś usunąć PPM=>zjeżdżam na dół=>kura, nie ma tutaj, gdzie to jest => kursor do góry => a, tu jest kosz.

Czy ktoś zna
@aarahon: Wszystko działa doskonale i wygląda lepiej niż w 10. Jedyny błąd jaki mam to scrollbar w menu kontekstowym który #!$%@? Explorera jeśli go użyję. Podobno to przez niestandardowe skalowanie interfejsu.
@Canova: Nie da rady przeciągać plików na otwarte aplikacje w pasku w (insiderze już to działa). Zamulone menu start, bezsensowne menu kontekstowe, w którym nic nie ma i trzeba skakać o jeden poziom do „klasycznego”, problem z renderowaniem okien. Jednym słowem tragedia. Wspomnę jeszcze, że odpalałem to na stosunkowo mocnym i nowym sprzęcie (roczny Dell Precision). Po kilku miesiącach codziennej MĘCZARNI w oczekiwaniu na jakąkolwiek aktualizację, która to #!$%@?, poświęciłem w
@Canova: do tego co napisał słusznie @Kolorowezworki: dochodzi problem z aplikacjami Office i to w każdej wersji - otwieranie plików Office 2003 i starszych z dysków sieciowych może odbywać się tylko przez aplikację a nie przez skrót do pliku.
Kolejną wadą jest upośledzone okienko wyszukiwania plików w folderach, w windows 11 nie da się edytować frazy po wybraniu jej z ostatnio wyszukiwanych.
Kilkukrotne kliknięcie ppm na frazę wyszukiwania potrafi zawiesić
@bartekpankol: to o mnie? Nie, idąc na urlop oddaje zawsze sprzęt z listą usterek. To informatyk podjął decyzję o instalacji 11 bo nasza polityka w tym temacie jest jasna - instalujemy jak najnowsze oprogramowanie.