Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miałem zastrzyk gotówki dzięki udziale w lukratywnym projekcie, ale się skończyło. Moje zarobki spadły z 11k na rękę do 4,8k na rękę (uop/cz. nieokreślony, hybrydowo). Lvl 29, singiel, mam 230k na koncie. Czy będzie stać mnie na kupno mieszkania ~40m2 z garażem we #wroclaw, czy it's over dla chłopa i mam wracać do piwnicy u mamy na wsi i dojeżdżać 100km do pracy gdy będzie trzeba? #mieszkanie #kredythipoteczny #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62bb78618b1d4d9d7949fad3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 24
HałaśliwyZiomek: Powiem dla wielu niepopularną opinie, ale za #!$%@? nie kupuj mieszkania. Jeśli twój bilans miesięczny jest dodatni, tzn ciagle będziesz w stanie żyć i nie zjadać oszczędności wynajmując mieszkanie to jest ok. Trzymaj kasę, jesteś młody, możesz sobie na rok jechać do Tajlandii nawet nie pracując i wydasz na to 60-70k pln. Możesz zmienić miasto, kraj. Jak się spluczesz i dołożysz kredyt to stracisz pole do robienia ruchów.
---

Zaakceptował:
@AnonimoweMirkoWyznania: Może zrób jak biały człowiek:

- kup za te 230k coś, na co to starczy - pewnie kawalerka,
- obetnij wydatki o wynajem/dojazdu/#!$%@? wie co tam przytniesz mając kwadrat i odkładaj,
- cyklicznie monitoruj nieruchy - jak wartość kawalerki + nowe oszczędności będzie starczyła na te w y m a r z o n e dwa pokoje, to sprzedaj kawalerkę i kup.