Wpis z mikrobloga

Przy okazji aneksu na stałe oprocentowanie w #pkobp został dołączony dokument o nazwie "SPOSÓB POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU ISTOTNEJ ZMIANY LUB ZAPRZESTANIA OPRACOWYWANIA WSKAŹNIKA REFERENCYJNEGO („SPOSÓB POSTĘPOWANIA”)"

w nim mam taki zapis:
"4. W przypadku wystąpienia zdarzenia, o którym mowa w pkt 1, PKO BP SA:
3) umożliwia Kredytobiorcy wcześniejszą spłatę całości zadłużenia wynikającego z Umowy lub – jeżeli Kredytobiorca złoży taki wniosek – zawarcie aneksu do Umowy przewidującego oprocentowanie kredytu na warunkach, na jakich PKO BP SA oferuje w danej chwili konsumentom kredyt hipoteczny, przy czym w obydwu przypadkach odstąpi od obciążania Kredytobiorcy kosztami prowizji i opłat bankowych za te czynności, gdyby takie wynikały z Umowy."

Czy dobrze rozumiem, że jak zostanie zlikwidowany WIBOR to będę mógł przenieść kredyt do innego banku bez prowizji za całkowitą spłatę?

#kredythipoteczny
  • 8
@robert83: Na jakich warunkach stałe oprocentowanie :)? Wczoraj dostałem cynk od doradcy, że bank chce zaoferować 7,2% na stałych. Co jest znacznie poniżej obecnych "symulacji" i w sumie trochę mi się to wydaję podejrzane że tak wyceniaja. No ale w kontekście 5 lat to nadal może być sporo
@Ranaara: 6,6% + marża 2,11, szału nie ma, ale ja zakładam ucieczkę z tego banku nawet z opłaceniem prowizji, a jak się uda jej uniknąć dowolną metodą to tylko plus dla mnie.
@EkspertPKO: właśnie po kontakcie z doradcą i otrzymaniu informacji, że przy nadpłacie ze skróceniem okresu kredytowania wołacie 0,5% prowizji podjąłem decyzję, że nasze drogi na takich warunkach muszą się rozejść.
@EkspertPKO: właśnie po kontakcie z doradcą i otrzymaniu informacji, że przy nadpłacie ze skróceniem okresu kredytowania wołacie 0,5% prowizji podjąłem decyzję, że nasze drogi na takich warunkach muszą się rozejść.


@robert83: Jeśli nadpłata bez skrócenia okresu kredytowania (ze zmniejszeniem raty) jest bezpłatna to osiągniesz dokładnie to samo, co przy skróceniu nadpłacając co miesiąc w wysokości równej różnicy między pierwotną, a nową ratą. Dużą zaletą tego rozwiązania jest elastyczność.