Wpis z mikrobloga

@z8373767: jak tam jeszcze mieszkałem to jedyne na co byłem skazany to mobilny internet (zaczynając od Orange po EDGE z limitem 2GB/mc (2006 rok), potem LTE zawalone bo każdy korzystał z jednego BTSa, Aero2 też było), czy CDMA od Orange. Gdyby nie INEA i dofinansowanie z UE to by pewnie nigdy tam nie zawitał.
Gdyby nie T-Mobile to musiałbym dalej na tej neostradzie siedzieć jak w 2006 roku. LTE bez limitu (naprawdę bez limitu, a nie że potem ci spada prędkość) na umowie 60/60, zwykle trzyma się w okolicy 30-50 i czuję, że żyję
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@msichal: niestety większość pierników co korzysta z neta na zasadzie "allegro się ładuje i mogę opony popatrzeć" nie wymaga powiększania prędkości, czy inwestycji w nowe infrastruktury, więc jeżeli się trafi ktokolwiek, kto chciałby wykorzystać internet do np: grania czy przesyłania plików jest w dupie. Od kiedy zaczęli jeszcze oferować telewizję w tym samym pakiecie przez internet to jest RIP. Teściu odpala TV wieczorem na wiadomości, ping 1000, prędkość spada z 10Mb/s
@z8373767: to zależy od dotacji, które dana firma dostaje na rozbudowę sieci. U nas też w gminie objęli siecią światłowodowa główna miejscowość i kilka wiosek w okolicy. Ale nasza największa wieś w gminie ominęli. I co zrobisz. Pisałem nawet do UKE w tej sprawie. Trzeba czekać na nowe dotacje i tyle.