Wpis z mikrobloga

@vrim: a racja jest jak głowa - każdy ma swoją. A moralność to rzecz względna i arbitralna - w takiej starożytnej Sparcie chociażby, czymś konserwatywnym i nie-niemoralnym była "eutanazja postnatalna" słabych noworodków.
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: Moralność jest obiektywna. Wynika z prawa naturalnego - zbioru reguł, które panują w relacjach między ludźmi, a swoje źródło mają w uwarunkowaniach ludzkiego umysłu, w tym sumienia.
  • Odpowiedz
jej wykonywanie właściwie sprawą braku moralności


@vrim: xd Jak chcesz powiedzieć, że aborcja to kwestia moralności to spoko, ale potem nie wbijaj, się ze to kwestia braku moralności, bo to tylko twoja moralność xD

A co do tej moralności to wiesz, dla nie których nie jest moralne przymuszać kobiete do porodu który ją zabije, albo przymuszać do urodzenia dziecka które ją też zabije, ale w sposób społeczny, finansowy i psychiczny, bo dziecko ma jakąś chorobe genetyczną. Czy też przymusić człowieka do życia w społeczeństwie które to odrzuca tego człowieka na każdym możliwym etapie (np trafia do takiego domu dziecka w którym jest bite i nie kochane) przez co ten człowiek też jest potem martwy pod względem materialnym, społecznym czy
  • Odpowiedz
@vrim: No tak...a prawo naturalne...to wiadomo, że można od razu "wjechać" z biblijnym moralizatorstwem, i przyjąć to co głoszą pustynne baśnie - za jakiś "zbiór reguł". I jeszcze uznać, że ci co są niereligijni, czy nie przestrzegają Dekalogu - to to w ogóle nie mogą być sędziami, rodzicami, i inne takie.

Nawet mam na to mema ( )
wygolony_libek-97 - @vrim: No tak...a prawo naturalne...to wiadomo, że można od razu ...

źródło: comment_1656438829t3jBYZ00BQNCqPhEOFO5mn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Libertarianie: nic takiego. Skądże znowu! To jest sprzeciw wobec braku bezpiecznej alternatywy dokonania aborcji.

...przez co wieszak urósł do rangi symbolu podziemia aborcyjnego, i skądinąd liberalna obyczajowo lewica również od lat używa go jako symbolu, że "i tak znajdzie się sposób".

Takie trochę logiczne "zaprzeczenie dowodzenia nie-wprost"...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Libertarianie: spodziewałem się, że znajdę więcej symboli "pro-choice" - tak jak środowiska probroniowe czy ateistyczno/agnostyczne mają swoją obfitą symbolikę - ale znajdywałem głównie "tekstowe transparenty", i to w jęz. ang. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
1. Dzięki za potwierdzeniem, że płód jest dzieckiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@vrim: Oczywiście, że tak. Ale nie dałbym mu wartości moralnej do czasu wytworzenia się układu nerwowego i mózgu, a więc świadomości. Tak jak mnie nie interesuje trup człowieka, tak mnie nie interesuje płód bez mózgu.

2. Dziecko nienarodzone nie może być agresorem. Nie ma
  • Odpowiedz
Moralność jest jak najbardziej subiektywna. Prawo naturalne to sztuczny, subiektywny twór wymyślony przez KK i swoje źródło ma wyłącznie w jego antyludzkiej, antynaukowej i antyrozumowej ideologii.


@Ekspert_od_niczego: Oczywiście, że moralność jest obiektywna, gdyby było inaczej zawsze myślelibyśmy o sobie dobrze, a tak nie jest. Ba, jednostki potrafią się sprzeciwić całemu społeczeństwu stąd termin prawo naturalne pochodzi z procesów norymberskich, bo potriafiono dowieść, że jednostki potrafiły wystąpić przeciwko całemu społeczeństwu. Czy
  • Odpowiedz
Tak jak mnie nie interesuje trup człowieka, tak mnie nie interesuje płód bez mózgu.


@SirSherwood: Organizm płodu jest nastawiony na wykształcenie mózgu. Mózg trupa ożywiony nie będzie.

było wiele kultur, wiele ludzi, wiele ras ludzkich i różnie to bywało z podejściem do zabijania ludzi. Były kultury które dosłownie składały ofiary z ludzi i to było moralne dla nich. Po prostu wprost przypisujesz swojej moralności wartość obiektywną, co nie jest
  • Odpowiedz
Organizm płodu jest nastawiony na wykształcenie mózgu.


@vrim: Pleminiki są nastawione na zapłodnienie. i tak sie możemy bawić w zasade potencjalności.

Prawo naturalne to koncepcja znana już antycznym filozofom.

Czy ja w tym wątku wspomniałem dotychczas o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wygolony_libek-97: czyli wolność osobista to zakaz aborcji? co ci ludzie mają we łbach?
no chyba, że ten symbol. ma znaczyć że koniec z wieszakami, bo aborcja ma być legalna? nie wiem, niejasne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@msichal: raczej znaczy jak wspomniałeś. Koniec z wieszakami. Koniec z improwizacjami. Koniec z nadmiernym ryzykowaniem z ryzykownymi metodami - bo jest dobrowolna i "tańsza poniesionymi kosztami" alternatywa.
  • Odpowiedz