Wpis z mikrobloga

W sumie już chyba każdy napisał swoje zdanie nt. Michniewicza, to mogę i ja xD.

Moim zdaniem Czesław Michniewicz był zamieszany w proces korupcyjny. Wszystkie materiały z akt uporządkowane przez Jadczaka wskazują na to, że Michniewicz musiał przynajmniej podejrzewać, że jego drużyna gra w sprzedanych/kupionych meczach. Już więcej sensu by miało, gdyby mówił, że te rozmowy z fryzjerem przed, w trakcie i po meczach dotyczyły prób nakłonienia Fryzjera do odwalenia się od spotkań jego drużyn xd.

Mogę też dać wiarę tym tłumaczeniom, że Fryzjer był osobą narzucającą się każdemu, kogo poznał. Dzwonił o dziwnych porach, gadał o wszystkim i o niczym. I wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby po rozmowach z Michniewiczem stwierdził, że jest to człowiek z potencjałem na zostanie dobrym trenerem. Mnie również miło się słucha Michniewicza, gdy mówi o taktyce, pomyśle na grę i tłumaczy podejmowane przez siebie decyzje. Moim zdaniem nie można Michniewiczowi zarzucić braków merytorycznych. Mógł więc Fryzjer stwierdzić, że z dobroci serca pomoże Michniewiczowi w karierze. Michniewicz mógł z tego powodu odczuwać jakąś presję, a przecież jak Fryzjer dzwoni i mówi mu, żeby wystawił takiego a takiego pomocnika, to jeszcze nie oznacza, że mecz jest sprzedany. Może Rysiek chce pomóc i dzieli się tylko swoją opinią? I wcale by mnie nie zdziwiło, jakby tak to sobie Michniewicz wówczas tłumaczył.
Oczywiście to wszystko jest gdybanie. Mogło być też tak, że ustawiali razem co drugi mecz Amiki, a mogło być też tak, że Czesław naprawdę nie miał pojęcia, co się dzieje. Ja prędzej wiarę bym dał tej pierwszej wersji xd.

Moim zdaniem obecnie nie ma podstaw, żeby Michniewicza zwolnić z posady selekcjonera. Wszystkie te sprawy sprzed lat mają właśnie tę wadę, że:
a) Michniewicza nigdy nie oskarżyła prokuratura
b) Michniewicz nigdy nie przyznał się do korupcji
c) Nikt z podopiecznych Michniewicza (na razie) nie wkopał trenera

I punkt c) raczej się nie wydarzy. Jadczak pewnie obdzwonił, kogo się dało, gdy przygotowywał artykuł, ale sam pewnie też się za bardzo nie łudził. W końcu taka osoba przyznałaby się do korupcji i wykreśliła tym samym ze środowiska, zrujnowała swoje relacje z ówczesnymi ziomkami (którzy z jakichś powodów wtedy Michniewicza nie wkopali), znalazłaby się pod ostrzałem obozu Michniewiczowskiego. Większość ludzi, którzy wtedy grali w piłkę, obecnie prowadzi sobie spokojne życie emeryta lub podjęło się jakiejś normalnej pracy. Takie osoby nie potrzebują na sobie nagle uwagi wszystkich mediów w Polsce xd.

A bez tego rodzaju przełomu nie będzie zwolnienia Michniewicza. 711 połączeń, te wszystkie akta, które opisał Jadczak, to jest świetny powód, żeby Michniewicza nie zatrudniać (o czym Kulesza musiał (?) wiedzieć), ale niewystarczający, żeby go zwolnić. Na pewno ta sprawa będzie wracać (zwłaszcza po tym pozwie), więc nie zdziwi mnie, jeżeli PZPN nie przedłuży wygasającej z końcem roku umowy. W sumie to jestem prawie pewien, że ta umowa nie zostanie przedłużona, bo po prostu stał się on dla Związku zbyt dużym ciężarem. Moim zdaniem Michniewicza może uratować jedynie świetny wynik na mundialu, a więc co najmniej jakiś ćwierćfinał.

#reprezentacja #pilkanozna
  • 15
c) Nikt z podopiecznych Michniewicza (na razie) nie wkopał trenera


@Bartoni: To chyba dla CM jest najlepsza informacja. Nie wierzę, że w piłce jest jakaś omerta odnośnie tej sprawy, bądźmy szczerzy za dużo tam cymbałów się przewija żeby któryś nie zaczął paplać czy to podczas przesłuchań we Wrocławiu czy przy obecnym zamieszaniu.

Poza tym wielu ludzi chyba odkryło, że w polskiej piłce "była" jakaś korupcja. xD Od siebie, kibica niższych lig
@Kristof7: Powiedziałbym, że od zorganizowanej korupcji polska piłka jest wolna (przynajmniej do poziomu 2 ligi). Największy wpływ na to mają oczywiście transmisje telewizyjne, bo ciężko skręcić mecz, gdy cała Polska widzi.
A niezorganizowana, czyli piłkarz, który powie znajomemu, żeby obstawił jakąś żółtą kartkę, czy ilość autów, czy coś jeszcze? Na 99% istnieje, bo takie skandale już wybuchały za granicą, więc czemu nie miałoby się dziać u nas.
@Mikka: Wiem o tym, ale to są właśnie sprawy, których prokuratura się nie chwyciła wtedy, a powinna. Teraz już taki Wójcik nic o Michniewiczu nie powie. To, że zeznanie Wójta nie zostało podważone przez sąd, też niewiele znaczy, bo przecież nie blokuje to ludzi przed tym by sami podważali jego zeznania xd, a że Wójt lubił gadać to jest to łatwe.
To chyba dla CM jest najlepsza informacja. Nie wierzę, że w piłce jest jakaś omerta odnośnie tej sprawy, bądźmy szczerzy za dużo tam cymbałów się przewija żeby któryś nie zaczął paplać czy to podczas przesłuchań we Wrocławiu czy przy obecnym zamieszaniu.


@Kristof7: A uważasz że wszyscy winni zostali osądzeni? Wam się wydaje że chodzenie do mediów i do prokuratury to nic takiego, normalna czynność, i że na pewno by się ktoś
Powiedziałbym, że od zorganizowanej korupcji polska piłka jest wolna


@Bartoni: Nie podpisałbym się pod tym choć bardzo bym chciał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mikka: Doczytaj resztę mojego komentarza bo masz tam jasno napisane, ja w uczciwość w polskiej piłce nie wierzę do dziś. Po drugie to Wójt był jednym z największych mitomanów jakich widziała ta dyscyplina i niestety jego zeznania w żadnej kwestii dla mnie nie
@Bartoni: @Kristof7: @Mikka: Nie ma to żadnego znaczenia.
Michniewicz zostanie do kolejnego euro 2024 bo raczej graniczy z pewnością to że zakwalifikujemy się na euro 2024, no chyba że na mundialu się wyłożymy jak zwykle w grupie to wtedy Kulesza go wywali. Nawet odpadnięcie w 1/8 z Francją/Danią spowoduje, że CM zostanie na stanowisku selekcjonera do kolejnego turnieju bo białostocki pijak w PZPNie nie będzie sobie wydawał hajsu na
no chyba że na mundialu się wyłożymy jak zwykle w grupie to wtedy Kulesza go wywali. Nawet odpadnięcie w 1/8 z Francją/Danią spowoduje, że CM zostanie na stanowisku selekcjonera do kolejnego turnieju bo białostocki pijak w PZPNie nie będzie sobie wydawał hajsu na nowego trenera.


@Aik32fr45yd: Pamiętaj, że jemu po mundialu wygasa kontrakt. Michniewicz na polskim rynku prawdopodobnie był jedną z droższych opcji. Po mundialu może go zmienić na mało kontrowersyjnego
@Bartoni: Przecież wtedy też transmitowali te mecze, my tu mówimy o przełomie mileniów a nie jakichś latach 70. Canal+ w całkiem niezłej jakości puszczało te mecze na żywo, wtedy jeszcze nie było powszechnego i szybkiego internetu więc nawet więcej ludzi oglądało z braku laku. To się też działo na oczach całej Polski.
@Bartoni: Ok racja.
Tylko że wtedy jakoś Kulesza musiałby uzasadnić swój wybór. Urban nie broniłby się w żaden sposób trenersko bo nic wielkiego nie osiągnął, nie prowadził żadnej repry nawet młodzieżówki, więc nie mógłby go wziąć.
Poza tym Kuleszy mam wrażenie nie przeszkadza to że Czesiek nadal jest trenerem a jak trzeba będzie to będzie Kulesza bronił go do upadłego bo to taki typ człowieka mam wrażenie. Człowiek betonu, który broni
Urban nie broniłby się w żaden sposób trenersko bo nic wielkiego nie osiągnął, nie prowadził żadnej repry nawet młodzieżówki, więc nie mógłby go wziąć.


@Aik32fr45yd: Przecież Urbana już prawie wziął xd. Przegrał z Michniewiczem na ostatniej prostej.
@Aik32fr45yd: Z tego co wiem CM złożył swoje zeznania i żadnym świadkiem nie był, widać miał za sobą odpowiedniego prawnika który dobrze doradził mu jak i co ma zrobić.

Nikt go dziś nie będzie ciągał z urzędu po sądach bo tamte sprawy się przedawniły i nikt mu nic nie zrobi.

A czy Michniewicz zostanie do 2024? Wątpię pamiętaj, że sponsorzy sporo mają do powiedzenia w takich kwestiach i prezes jak nie
@Kristof7: No mówię - jak Czesław nie wyjdzie z grupy na mundialu to białostocki discopolowiec go zwolni. Jak wyjdzie z grupy to przedłużenie kontraktu do końca eliminacji w 2023, a jak się zakwalifikuje na euro to potem do 2024.

Nikt go dziś nie będzie ciągał z urzędu po sądach bo tamte sprawy się przedawniły i nikt mu nic nie zrobi.

Pewnie tak będzie znając życie
@FerdekM: @Bartoni: mieli nawet eksperta sędziowskiego w studiu który wszystkie dziwne decyzje sędziowskie bronił albo zmiękczał.

Ja to w sumie szanuje jak kompleksowo ogarnęli te przekręty