Wpis z mikrobloga

Kontynuacja wątku z wczoraj: https://www.wykop.pl/wpis/66351337/mirki-potrzebuje-pomocy-z-laptopem-jakos-ponad-rok/
Po długich wojażach udało mi się uruchomić instalację windowsa. Próbowałem wszystkiego nie da się. Niżej daję zdjęcie z partycjami dysku, przy każdej jest napisane, że można zainstalować:
na dysku 0 "Nie można zainstalować systemu Windows na tym samym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT"
na dysku 1 "Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Instalator nie obsługuje konfiguracji z użyciem dysków podłączonych za pomocą portu USB lub IEEE 1394 ani instalacji na tych dyskach. Nie można zainstalować systemu Windows w tym obszarze dysku twardego. System Windows należy zainstalować na partycji sformatowanej w systemie pilków NFTS"

Ktoś w tamtym wątku pisał o wymianie dysku twardego? To pomoże? Nie chce mi się wydawać kupy siana na tego lapka, bo ma 7 lat.

#laptopy #laptop #komputery #windows #windows10 #naprawalaptopow #informatyka #lenovo
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OktawianAugust: w serwisie ci to zrobią, ale imo nie ma co dawać z siebie zdzierać i warto próbować samemu. spróbuj założyć partycje na dysku diskpartem. jak masz dostęp do innego komputera i mógłbyś na jakiegoś pendrive np. nagrać hirens boot to możnaby sprawdzić stan dysku twardego bo troche dziwne rzeczy z tymi dyskami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OktawianAugust: w sensie w biosie ci sie nie pokazuje czy co? jesli masz inny komputer na ktorym możesz zrobić bootowanego pendrive to zrób tak:
1. skopiuj wszystkie pliki z pendrive na dysk.
2. sformatuj pendrive jako exfat
3. skopiuj z powrotem pliki z dysku
4. podłącz pendrive do lapka. włącz secure boot i spróbuj odpalić instalator jeszcze raz
  • Odpowiedz