Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest ktoś kto pracuje na obrabiarkach CNC i mógłby mi opowiedzieć jak wygląda ta praca?
Jak zdobyć doświadczenie zawodowe wymagane w ogłoszeniach o pracę?
Widziałem w Internecie kursy na obrabiarki.
Warto na któryś pójść?
Zarobki są lepsze niż w mojej obecnej pracy(operator wózka widłowego) praca wydaje się też ciekawsza.

#pracbaza #wroclaw #przegryw
chemikorganik - Jest ktoś kto pracuje na obrabiarkach CNC i mógłby mi opowiedzieć jak...

źródło: comment_16562971045Tczglo9ZoXv3fXUYhOfg6.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@nocny-mirek: niewykwalifikowany robol ma najniższą krajową
Poza tym w ogłoszeniu napisali że jest jeszcze Social typu bony na święta.
Możliwe że w takiej pracy można też awansować i zarabiać więcej
  • Odpowiedz
@chemikorganik zazwyczaj tego typu zawody startujesz na przyuczeniu, jako robol albo w ultra gównianej robocie. Kursy zazwyczaj są bardziej pod biurokrację, niż żeby czegoś nauczyć. Najlepszą opcją by było latać po firmach i wbijać się na siłę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chemikorganik: w firmie gdzie pracuje na CNC ludzie dostają po 300pln brutto do wypłaty za to że mają zrobiony kurs operatora. Firma nawet finansowała ten kurs. Praca na CNC ciekawsza ale na wózku chyba spokojniejsza. Co do Awansu, jasne że się da. Masz pomocnika operatora, operatora, brygadzistę a później jak ogarniasz rysunek sam możesz zacząć programowac maszyny i iść dalej. Zależy wszystko od Ciebie.
  • Odpowiedz
  • 1
@chemikorganik Ogólnie to zależy, praca na początku fajna i ciekawa później monotonna. Ja pracuje teraz na CNC przyszedłem bez doświadczenia. Wszystkiego sam musiałem się nauczyć. Miałem farta po prostu bo wszędzie chcą po 2 lata doświadczenia. Problem jest taki że to #!$%@? januszex w którym nic więcej nie osiągnę a chce się rozwijać. Dalej w ten temat nie ma jak iść bo każdy taki zakład jest na #!$%@? dolnych gdzie po prostu
  • Odpowiedz
Mnie też kusi żeby się przebranżowić, akutalnie robię na wypalarce plazmowej cnc. Zarobki 4400 brutto + 500premii, ale 1 zmiana od 6-14. Rysunek techniczny ogarniam, szkola technik mechanik skonczona. Bardziej by mi sie podobalo robic cos w inventorze/ solidzie albo jakims cadzie. Ale bez wyzszego wyksztalcenia ciezko o taka robote... Jedyne co mnie powstrzymuje przed zmiana pracy na tokarza/ frezera to to ze musialbym zaczynac od poczatku za jeszcze gorsze pieniadze i
  • Odpowiedz