Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
#kanalsportowy #weszlo #reprezentacja

Niezłe szambo się gromadzi wokół Michniewicza w związku z artykułem i ogólnie wrzawą w mediach, ale dziwi mnie fakt, że nikt (prawie nikt, bo pojedyncze głosy się podnosiły) nie kwestionował w przeszłości Czesia za inne "grzechy":
- fakt, przeszedł eliminacje do pucharów z legią i nawet wygrał pojedyncze mecze, co nie jest standardem jeżeli chodzi o polskie kluby, ale ta sama Legia, którą on prowadził przez dłuższy okres skończyła gruuubo poniżej oczekiwań i w historycznie złym stylu (ilość porażek i szorowanie o dno ekstraklasy). Trochę się wtedy dziwiłem, że pompują Michniewicza tylko przez pryzmat pojedynczych dobrych meczów, a zapominają o tej części jego przygody w Legii. Fakt, wygrał z nią mistrza, ale łatwiej z legią wygrać mistrza niż być z legią w strefie spadkowej, a jemu to się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- no i jeszcze jest fakt odejścia z Legii kosztem reprezentacji młodzieżowej. Cała Polska jechała Sousę za to, że zostawił reprezentację na rzecz klubu, a Czesio zrobił dokładnie to samo. Może i młodzieżówka to nie kaliber pierwszej reprezentacji ale jeżeli chodzi o pryncypia to należy go tak samo oceniać jak Sousę. Tutaj właśnie mi się coś kojarzy, że pojedyncze jednostki dziennikarzy o tym mówiły, ale jakoś to się rozpłynęło. Bardzo dziwna sprawa, podwójne standardy? Portugalczyk be ale Czesio robi to samo i wszystko jest OK...
- Jadczak na 1 konferencji zagotował Czesia swoimi pytaniami, co tylko pokazało jak nieodpowiednim wyborem jest. Po pierwsze nikt kto ma IQ wyższe niż rozwielitki nie mógł zakładać, że prasa nie podlapie tematu i nie będzie drążyć. Mógł przygotować dobre gotowe odpowiedzi, wyjść z twarzą bez wybuchu złości i straszenia sądami (xD w ogóle z tego, xD z tego wtedy i xD do kwadratu z tego teraz, że papuga fryzjera xD). Oni w tym PZPN z Kuleszą żyją w jakiejś bańce, że cały naród ich kocha i nie będzie pytać o niejasną przeszłość? Przecież te wyliczenia Jadczaka nie były czymś nowym mieli mnóstwo czasu na przygotowanie strategii obrony a zasłanianie się wybiórczą amnezją w hejt parku i potem unikanie tematu tylko podjudza ludzi przeciwko niemu. Nie żebym mu kibicował, wręcz przeciwnie, tylko oceniam jak głupie pod względem strategicznym jest takie zachowanie.

Sprawa jest złożona i śmierdzi na kilometr. Ciekawe co myślą sobie piłkarze na zgrupowaniu i jak to odbija się na ich morale jak w pokojach wieczorami sobie dyskutują czy ich selekcjoner kupował mecze, wiedział o tym itp. Ja złudzeń nie mam, mundial będzie jak prawie wszystkie turnieje w xxi wieku (wyłączając 2016). Wpierdziel od Meksyku i Argentyny, z Arabią o honor i elo. Kadrę ma już dłuższy czas, nie jest strażakiem wrzuconym na minę, miał znaczącą ilość jednostek treningowych a w meczach gramy piach, że aż szkoda oglądać. Belgia i Holandia pokazały nam miejsce w szeregu. Jakbym miał każdy mecz ocenić to tak na szybko ze Szkocja to tragedii, fart w końcówce z karnym, gra była tragiczna. Szwecja tutaj trochę lepiej, ale Szwedzi nam dali te 2 bramki, po ich idneywidualnych błędach się udało. Z Walia C, która myślami była w barażach ledwo 2:1 xD potem Liga Narodów to już wiadomo. Mnóstwo bramek straocyhc, brak zdecydowania co do taktyki. Po prostu nie broni się sportowo jako trener.

Wszystko to jakieś takie dziwne, atmosfera przy kadrze grobowa, selekcjoner jedyne co dostarcza to lol content z powodu swoich głupich decyzji, a i mundial w listopadzie i grudniu to jakiś ponury żart uefy. W dodatku w kraju, gdzie łamią motorycznie prawa człowieka i cała ta organizacja imprezy to wał śmierdzący łapówkami na kilometr...

Gorzkie żale tylko chciałem wylać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Roki kiedyś zarzucił Bońkowi, że jego PZPN marnuje najlepsze od lat pokolenie piłkarzy i niestety trwa to w najlepsze. Lewy skoczny karierę za kilka lat i wtedy będziemy w dupie jeszcze głębiej niż teraz...
  • 7
@FircykPiecyk: Co do Cześka można jeszcze dodać że z prawie wszystkich klubów poza skorumpowanym Lechem wylatywał z hukiem w atmosferze skandalu, skłócony z zarządem. Oczywiście media po każdym zwolnieniu pisały że jego wyniki to po pierwsze wina dyrektora sportowego, a po drugie piłkarzy którzy źle grali, a on był najlepszym wyborem i w ogóle to prezes musi być jakiś nienormalny że takiego trenera zwalnia.
Liga Narodów to już wiadomo. Mnóstwo bramek straocyhc, brak zdecydowania co do taktyki.


@FircykPiecyk: To jest akurat plus, że próbował różnych założeń taktycznych. Chociaż zdziwienie budzi fakt, że tylko raz zdecydował się zagrać w ustawieniu z dwójką napastników.