Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że znów mam jakieś dziwne pomysły ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przydałby mi się "aparat sportowy" coś jak kamera sportowa, ale z nastawieniem na robienie zdjęć.

Coś co mógłbym zamontować w uchwycie na kierownicy roweru i mieć łatwo dostępne pod ręką, żeby móc strzelić zdjęcie bez zatrzymywania się. Często jak jadę to zauważam coś ciekawego (głównie jakieś polskie perełki architektoniczne) i chciałbym zrobić zdjęcie, ale wyciąganie telefonu z saszety jest niewygodne, jakość zdjęć z mojego telefonu "taka sobie", zaś wożenie lustrzanki na wycieczki rowerowe jest kompletnym bezsensem.

Pierwsza moja myśl to było zakup jakiegoś sredniopółkowego kompaktu (cena około 2,5k złotych to w ogóle już jest średnia półka kompaktów czy raczej jeszcze niska?), bo taki byłby dość poręczny i jakość zdjęć chyba lepsza niż telefoniczna. Ale jak się zastanowiłem to zacząłem się obawiać czy taki zamontowany na sztywno kompakt wytrzyma wibracje i wstrząsy przy jeżdżeniu po wertepach.

Jeżeli nie kompakt to zostaje mi jakaś kamerka sportowa typu Go Pro czy jakaś jej alternatywa, ale zastanawiam się czy one robią sensowne zdjęcia? Bo nagrywać wiem, że nią nie będę.

#fotografia #aparatyfotograficzne #kamerasportowa #gopro #rowery #kolarstwo #sprzet #zdjecia
  • 2
@gobi12: ja mam gopro 9 i fotki robi bardzo dobre, także w słabszym świetle, tylko że jest ograniczona do szerokiego kąta widzenia w porównaniu do aparatów. Można wybierać między rybim okiem i perspektywą liniową, bawić się w ustawienia manualne, tylko to jest uciążliwe na tym ekraniku (można połączyć z aplikacją i ustawiać z tel). Ma 4 tryby zapisu - superphoto (automatycznie podbija nasycenie, kontrast itd), hdr, standard i raw.

kilka przykładowych