Wpis z mikrobloga

@LonNon: jak znasz język i masz podstawowe umiejętności manualne to idź w budowlankę. Najpierw będziesz zapie*dalał za śmieszne pieniądze, ale z czasem się rozwiniesz, weźmiesz ludzi pod siebie i zacznie się zarabianie. Jak chcesz Niemcy to zachód, wschodnie są ciężkie. Bez języka niemieckiego to zapomnij o dobrych pieniądzach.
@LonNon: Przesialbym dochodowe branże jak lekarz, prawnik, programista itp itd, następnie wybrał coś w czym bym się nie męczył a najlepiej co mnie interesuje

Sam działam w IT, Creative ble ble
Mogę Ci polecić taka lekturę i zarazem platformę (ciężko się wybić ale sam kosze tam teraz 60$h - tyle że ja już jestem po 10+ latach samorozwoju)

To oczywiście głównie IT ale w IT jest od #!$%@? rzeczy

https://www.upwork.com/resources/in-demand-jobs-and-skills
@LonNon: To były tylko przyklady
Spawanie pod wodą też daje dobry hajs i setki innych zawodów

Jak myślisz że bez poświęcenia lat będzie Cie stać na takie zachcianki to od razu powiem nie, nie będzie Cie stać, nie mówiąc już o tankowaniu i serwisowaniu

Możesz też iść #!$%@?ć na szparagi i ciułać grosz do grosza ale w PL zapomnij

Platformy wiertnicze, stawianie wiatraków tam zawsze szukaja miesa ale robota raczej dla
@LonNon: akurat Kia Stinger to nie Ferrari. Spokojnie taki kupisz na raty po jakimś roku gówno pracy na zachodzie. Polskie Sebki brały w leasing konsumencki droższe auta w UK. Jeżeli zrezygnujesz z mieszkania w ludzkich warunkach i pójdziesz na jakiś tani pokój to spokojnie będziesz miał takie auto w dosyć krótkim czasie. Z fartem!
@LonNon: Kupisz sobie taką Kianke za 120/150k pewnie z 2018roku i zaraz remoncik wleci za kolejne 45k bo wszystko po leasingu katowane max i jechane na wymianach w ASO i ich long life
@LonNon: Na pewno w Niemczech zarobisz lepiej, bez wątpienia, ja jako kierownik w Polsce mam połowę tego co mój ziomek jako magazynier w Niemczech, z tym, że on ma już lepszą stawkę bo siedzi tam kilka lat i dobrze ogarnia, prawie 3k euro na łapkę. Ale tam będziesz spokojniej żył, pracował i na pewno będzie Cię stać na więcej, jeżeli masz kogoś do kogo możesz się udać to tym lepiej, jakiś