Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie tworzenia sklepu internetowego. Zależy mi na wydajnym hostingu, który uciągnie bez problemu wzmożony ruch świąteczny. Po wstępnym researchu skłaniam się ku PrestaShop i Hostinger.
Macie jakieś rady albo doświadczenie z takim zestawieniem?
#webdev #hosting #prestashop #wordpress
  • 5
@Tomraus: Cześć, zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty na sohost®.
Nasze serwery są oparte o LiteSpeed, które są o wiele razy wydajniejsze od Apache.
Dodatkowo do swojego sklepu opartego o PrestaShop możesz zainstalować wtyczkę LSCache, która przyśpieszy Twój sklep.
Dla pakietów SO10, SO25, SO50 i SO100 masz dostęp również do Redis'a.

Do 28.06.2022 roku z kodem SS2022 hosting www i hosting e-mail aż 50% taniej!
@Tomraus: Zapoznaj się z naszą ofertą CloudHosting e-Sklep: https://www.nazwa.pl/e-sklep/
To serwer specjalnie przygotowany do wprowadzenia sklepu internetowego opartego na PrestaShop. Gwarantowane zasoby mocy serwera to 4 vCPU (20 GHz) i 8 GB RAM, Redis i Memcached z limitem 1 GB pamięci, najnowsze PHP i bazy danych, CDN nazwa.pl automatycznie zintegrowany z hostingiem posiadający 6 węzłów na terenie Polski.

W przypadku pytań - jesteśmy 24h/7 dostępni pod nr infolinii 22 454 48
Też polecam seohost i sohost. Odradzam dhosting (stare konta są ok, na nowszych regularnie zdarzały się problemy z bazą danych, już u kilku moich klientów, sam przestałem ich polecać). Odradzam również nazwa.pl

Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że ruch ruchowi, a sklep sklepowi nierówny (zarówno pod kątem wydajności, potrzebnych zasobów jak i wielkości samego sklepu).