Wpis z mikrobloga

Prawie miesiąc temu byłem w #warszawa, pojechałem sobie pociągiem z mojego świętokrzyskiego zadupia, bo musiałem coś konkretnego załatwić.
Wychodzę z dworca zachodniego, po czym zaczepia mnie jakiś taksówkarz i pyta dokąd chciałbym pojechać to on chętnie mnie zawiezie. No i pojechałem, wygląda na to że faktycznie był taksówkarzem xD
Ale nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałem. Takie zachowanie jest normalne w większych miastach? #taxi
  • 12
@sberatel: jeśli ktoś przyjeżdża z innego miasta to niekoniecznie ogarnia komunikację miejską miasta, do którego przyjechał. Nie wydaje mi się, aby było w tym cokolwiek dziwnego

@waters: no to fakt, w drugą stronę pojechałem uberem i 2 dychy taniej wyszło. Teraz co miesiąc będę tam jeździł, więc już będę pamiętał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@klakgit: no pracą jest wożenie ludzi, ale nigdzie indziej nie spotkałem
@viciu03 wiesz, że istnieje google maps które Warszawę ogarnia dobrze, są biletomaty na przystankach i w autobusach i tramwajach. Po za tym coś dziwnego,cze taxi jeździ?
@Marakuja: @viciu03: generalnie w ustawie jest, że klient sobie może wybrać taxi na postoju, ale zwyczajowo się wsiada do pierwszej. Chociaż nie polecam, lepiej zawsze zamówić (zwykle są rabaty dla zamawiających). ewentualnie przejść się wzdłuż postoju, popatrzeć na cenniki i wybrać najtańszą