Wpis z mikrobloga

Skąd u ateistów tyle wrogich reakcji na to gdy ktoś mówi o Bogu? Ilekroć napisałam jakiś komentarz świadczący o mojej wierze, to przychodziła cała grupa ateistów, która wyśmiewała moja wiarę w sposób wrogi. Pamietam, jak kiedyś napisałam pod postem na Facebooku, ze życie wieczne jest prawdopodobne, w sposób dość łagodny, to zaraz przyszli ateiści którzy dość wrogo mnie wyśmiali. Działanie szatana? #ateizm #katolicyzm #pytanie
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie będę rozkładał fragmentów obu dokumentów na czynniki pierwsze, ale powiem tylko, że zmiana dogmatu, a poszerzanie jego rozumienia wraz z odkrywaniem Objawienia i rozwojem teologii to dwie różne rzeczy


@krzychkrzych: "Poszerzanie zrozumienia" to ładne określenie, ale wciąż na zmianę.

Żaden dogmat nie zniknął ani nie został zmieniony w historii KK

Eh no można używać synonimów, które być może komuś się wydają nie oznaczać tego, co oznaczają. Ale zmiana pozostaje zmianą. Jakkolwiek jej sobie
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: dobrze więc, twierdzisz, że spędziłeś dużo czasu nad rozważaniami o ile dobrze rozumiem. Sprawdźmy więc jedną rzecz. powiedz mi dokładnie skąd KK usunął przykazanie? W sumie to trochę bezsensowne skoro, jak wiadomo, tylko KK przez wiele stuleci Biblię powielał i kopiował, więc jakby naprawdę coś usunęli to by nikt o tym po prostu nie wiedział, no ale mniejsza. Otwieram katolicką biblię i przykazania w księdze wyjścia są podane co
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: xD
W biblii, której prawie żaden katolik nie czyta jest to. Tego nie kwestionuję. Jednakże nauczanie kościoła (na którym to właśnie katolicy bazują swoją wiarę) już jest inne. Przez całe moje katolickie życie o przykazaniu odnośnie obrazów, czy ogółem tworzeniu podobizn i oddawaniu im pokłonów dowiedziałem się dopiero z ateistycznego źródła. A miałem za sobą wtedy długie lata bycia mocno wierzącym i uczęszczającym m.in. na oazy katolikiem. Również miałem
JamKarzeu2 - @krzychkrzych: xD
W biblii, której prawie żaden katolik nie czyta jest ...

źródło: comment_1656250220PzTamFg7xkfsk5lcwpNys0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: nie potrzebnie próbujesz mnie oskarżać i robić ze mnie jakiegoś manipulatora.

zdajesz sobie sprawę z tego, że Biblia powinna być interpretowana jako całość? Skoro Bóg tak bardzo restrykcyjnie zabrania czynienia podobizn czegokolwiek, to czemu w tej samej księdze, w której pojawia się 10 przykazań, nakazuje sporządzenie arki przymierza z podobiznami cherubinów? Czyżby istniała absurdalna sprzeczność w prawie bożym na przestrzeni zaledwie kilku kartek i nikt tego absurdu nie zauważył
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: No w biblii jest mnóstwo sprzeczności, nie wiem co w tym odkrywczego. A to, że bóg nakazał stworzyć podobiznę mówi jedynie o tym, że ów bóg zmienia zdanie, myli się. To trochę kłóci się z ideą idealnego, wszechwiedzącego i wszechmocnego boga. "Nie zabijaj" też zresztą bóg ignoruje, bo ten przesiąknięty nienawiścią s-----a co chwilę nakazuje morderstw w biblii. W zasadzie prawdopodobnie którykolwiek punkt z dekalogu by wziąć, to bóg
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: nie, Bóg nie zmienia zdania. po prostu uważasz, że rozkminiłeś całą Biblię kopiując najpopularniejsze zarzuty zielonoświątkowców i Świadków Jehowy. Biblia jest najprawdopodobniej najtrudniejszą księga do czytania, a szczególnie Stary Testament, jaką większość ludzi miała kiedykolwiek w ręku. Żeby rozumieć na czym polega zakaz sporządzania kopii należy zastanowić się chwile nad mentalnością i rozumowaniem tej kwestii przez człowieka pustyni kilka tysięcy lat temu. Dla niego konkretny kawałek kamienia czy drzewa
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: Nie, bóg nie zmienia zdania ale jak to już wcześniej napisałeś pewnie poszerza swoje zrozumienie.
Biblia owszem, jest trudna do czytania. Głównie dlatego, że przeplata się tam srogie fantasy z paroma faktami historycznymi, a wszystko to udekorowane jest masą sprzeczności.
I nie ma co się zasłaniać ciemnym ludem pustynnym, bo podobno biblia była pośrednio pisana przez boga. Czy wszechwiedzący bóg byłby na tyle nieświadomy że nie przewidział, że zaistnieją
  • Odpowiedz