Wpis z mikrobloga

@Hylfnur ma być cała seria rtx 4000 jeszcze w tym roku. Na pewno nie dadzą od razu kart typu rtx 4050 / 4060 na pierwszym pokazie.
Jak potrzebujesz to bierz. Na razie utrzymuje się trend spadkowy, więc jak się nie pali to zawsze można poczekać ten tydzień czy dwa aż trafi się jakaś okazja.
@bibr: 6800 jest teraz dość tanie w twojej tabeli. 4060 jak wyjdzie za te pół roku to może będzie szybsza albo i nie, ale na pewno tyle ramu nie dostanie no i będzie po 2-2,5k jak nie lepiej. Dodatkowo do tego czasu mój 3060ti straci na wartości. Upgradować, czy hodlować?
@Rapsii oprócz vramu to dużej różnicy między 3060ti a rx 6800 to nie ma. Takie 15-20% z tego co widzę. Jeżeli nie grasz na 4k to imo nie ma co zmieniać dla samego vramu
@bibr: gram w 1440p, rt mnie nie interesuje jeśli fps leci na ryj, a dlls jeszcze jest za słabe w tej rodziałce. Niby mam te ficzery nvidii, ale o kant dupy można je rozbić. Czasem mi wydajności brakuje nawet bez rt do wykarmienia 144hz. Wg HU 6800 jest szybsza od 3070ti. Dodatkowo Smart Acces Memory działa jednak lepiej niż resizable bar którego Nvidia ma w dupie i nawet im się gier
@Rapsii rzeczywiście
Ale tak samo według HU w tym zakresie cenowym bardziej opłaca się RX 6800 XT. Zwłaszcza że przebija te 144 Hz. Jakbyś kiedyś potrzebował wyższego odświeżania
@bibr: niby tak, ale mam około 1k na upgrade, a zasilacz mi nic lepszego nie pociągnie niż 6800/3070ti. Jakbym miał zmieniać zasilacz to nici z upgradu karty