Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakiś znawca który napisze mi ile w Polskiej armii jest Niemieckiego sprzętu w porównaniu do Amerykańskiego? Wydaje mi się że kupowanie sprzętu wojskowego od Niemiec może być dla Polski bardzo niebezpieczne

https://www.spiegel.de/politik/deutschland/news-olaf-scholz-russland-ukraine-waffenlieferungen-afd-a-10bbf76f-bc59-4d16-ae68-11ba716dacf1

#wojna #ukraina #rosja #polska #wojsko #wojskopolskie #armia #niemcy
Pobierz A.....i - Czy jest tu jakiś znawca który napisze mi ile w Polskiej armii jest Niemiec...
źródło: comment_1655985282N2ymUoZB4o36PdyBk79H2C.jpg
  • 15
@Aplikacja_TelaDei: Sytuacja jest jeszcze gorsza. Nawet w przypadku wysłania/sprzedaży krabów Ukrainie zgodę musieli wyrazić Niemcy - zdaje sie nasza konstrukcja ma ich napęd. Podobne problemy są z typowanym do programu Wilk czołgiem K2 - też niemiecki napęd.
Poza tym mamy izraelskie Spajki - te same problemy eksportowe co ze sprzętem niemieckim.
@Tical94: podwozia są na koreańskiej licencji, ale silnik i chyba przełożenie napędu jest niemieckie.

@Okcydent: K2 ma już koreańskie silniki i przełożenie napędu. W przyszłym roku powinien być gotowy silnik 1000 KM dla K9/AS21 na którego się przestawimy, może nawet kupując licencję na produkcję w Polsce przy okazji AS21.
@TenebrosuS:

K2 ma już koreańskie silniki i przełożenie napędu


Z tym przelozeniem napedu jeszcze sporo przed Koreanczykami. Ostatnia proby z wlasna transmisja zakonczyla sie fiaskiem. Aktualnie klepia tanki z wlasnym silnikiem ale z Renkowska skrzynia biegow.

A przed tymi podzespolami, nawet jak juz je wpuszcza do mas produkcji, lata problemow wieku dzieciecego oraz optymalizacji. Przeniesienie napedu dla silnikow tej mocy to sa dekady pracy niestety.