Wpis z mikrobloga

Mirki tak ps co to jest za oprogramowanie do tego hostingu standardowe w PL cpanel hosting? obsługuje serwer i można wgrywać pliki całe strony, ale nie da się nic zmieniać całościowo, tj, można tylko podmieniać jak kiedyś na ftp poszczególne pliki tylko? czy obsługuje wszystkie stare i nowe kody czy mają jakieś ograniczenia?

są jakies poradniki do tego? jakie to ma wady bo wygląda na archaiczne.. trochę

w porównaniu do wixa mającego wersję na smartfona (panel) i całe narzędzia analityczne to wygląda jak z lat 90tych..

#komputery #programowanie #it #programista15k #pytanie
#informatyka
nutka-instrumentalnews - Mirki tak ps co to jest za oprogramowanie do tego hostingu s...

źródło: comment_1655968279ReEr1j6apKAWBKZGZrlERF.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
Stąd idea mojego formularza kontaktowego bez logowania, bez niczego jedynie w oparciu o zachowane pliki ciasteczek dowolnej przeglądarki


@nutka-instrumentalnews: znowu #!$%@?łeś głupot, wymyślasz teorie o upadku serwisu nocowanie.pl, który akurat rozwija się bardzo dobrze, a na koniec piszesz o tworzeniu serwisu w oparciu o ciasteczka, które FireFox już od ponad roku w testowych wersjach chronił a teraz już będzie domyślnie zabezpieczał że dana strona ma dostęp tylko do swoich.
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: Przyczepiłaś się do tego nocowanie.pl jak rzep do psiego ogona. Ciotka ma pokoje na wynajmę ogłasza się tylko tam i ma fajny ruch od nich. Tak się składa że sam serwis robiła firma w której pracowałem i nie była to stronka robiona przez jakiegoś informatyka tylko przez dużego dostawcę usług IT według tego jak sobie wymarzył to biznes, i swoimi wpisami pięknie pokazujesz jak bardzo nie wiesz że IT
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: twoje #!$%@? o końcu wygląda tak, że nocowanie.pl to najpopularniejszy polski serwis w tej branży, jest częścią Wirtualnej Polski, dodatkowo wchłonęli eholiday.pl a gość który nie potrafi obsłużyć cpanela przepowiada im upadek nie mając na to żadnych argumentów xD
Dodatkowo prawdopodobnie ten rok będzie ich najlepszym xD
  • Odpowiedz
@matixrr: najlepszym :-) stary nie słyszałem a mam dużo znajomych i nad morzem i w górach, żeby od weekendu majowego przez kilka tygodni wpłynęło chociaż jedno zapytanie o nocleg.. lista abonamentów zeszła do 1/3, inne serwisy trzymają się jak olx czy OTA..

@draki92: przegrywają z bookingiem który praktycznie w necie nic nie oferuje

zobaczcie sobie komentarze tutaj https://www.money.pl/gospodarka/nocowanie-pl-w-nowej-siedzibie-15-lat-temu-zaczynali-od-studenckiego-projektu-6561758035442208a.html sprzed paru lat

to dlaczego w PL nie ma ani
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: Komentarze wyglądają jak byś je pisał i czemu mają one dowodzić? Nocowanie to popularny polski serwis należy do dużej grupy i zapewne realizuje swoje cele i przychody więc czego się tak czepiasz? Co do portalu OTA to jest kwesta informatyków? Nie to kwestia biznesu. Po prostu nie oganiasz że to nie informatycy tworzą serwisy a biznes, który im zleca tworzenie serwisów według ich wytycznych. Nie masz pojęcia o IT
  • Odpowiedz
@draki92: skąd google wprowadziło z 2 lub 3 lata temu specjalną sekcje do reklamy hotelowej już nie pamietam jak to się nazywa dokładnie, tak aby powiązać wyszukiwarkę z map google (nie głównej strony) i na mapach pojawiła się od razu magiczna cena z dostępnością

ALE warunek był wtedy taki że ma być OTA - wtedy wszyscy mieli na to wywalone, a niektóre hotele miały certyfikację przez jakąś firmę z Poznania wprost bez tych OTA, nocowanie zaś zostało pomiędzy i jest do dzisiaj, nie mają z tego co pamietam takiej synchronizacji z google a to problem nie biznesu lecz informatyczny w 100 procentach..

wiele na tym
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: 1. Może nie jestes z Polski, dlatego taki bełkot piszesz? Jak co to po angiesku mozesz sprobowac napisac, pod tym tagiem wszyscy zrozumieją.
2. Napisz jeszcze raz, powoli, spokojnie, czego dotyczy ten wątek. Jedno pytanie, ale składnie napisane - tyle wystarczy.
  • Odpowiedz
@Spofity: już mówię, bardzo prosta sprawa chodzi mi o jakąś alternatywę dla tego cpanelu aby była możliwość sterowania domeną i serwerem który musiałem wykupić z pozycji smarfona (jak na przeklinanym tutaj wixie i rozumiem różnicę pomiędzy jednym a drugim)

chciałbym tylko aby wszystko co robię z takiego cpanelu było dostępna na smartfonie, nie zawsze mam dostęp do komputera np. w terenie.

do tego hostingodawca i firma od serwerów co prawda ma obsługe telefoniczną ale nic za mnie nie zrobią
  • Odpowiedz
chciałbym tylko aby wszystko co robię z takiego cpanelu było dostępna na smartfonie, nie zawsze mam dostęp do komputera np. w terenie


@nutka-instrumentalnews: to zainstaluj jakiś cms. No i nie rozumiem co takiego robisz prosto z cpanelu? Wrzucasz pliki .html przez menadżer plików? XD

Np. chciałbym sobie zamiast linku do zdjęcia bez problemu w smarfonie wgrać na ten swój serwer z wykupioną domeną jaką gotową aplikację do galerii zdjęć z możliwością umieszczania np.
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: czyli mimo że WIX oferuje podpięcie własnej domeny i wyłączenie reklam to Ty kupiłeś do tego oddzielny hosting i domenę?

ale chyba poza znienawidzonymi tutaj CMS, nic nie znajdę a męczenie się z każdą aplikacją i bez przerwy wgrywanie ją na ten serwer nie jest fajne i marnuję mnóstwo czasu


@nutka-instrumentalnews: nikt tu nic złego na temat CMSu nie napisał, a nawet wręcz przeciwnie.

Mi się wydaje
  • Odpowiedz
@matixrr: chodziło o dobry host.. wix takich nie miał -pytałem ich, to zagraniczna firma

co gorsze nie mają siedziby w PL do rozliczeń a mi na tym zależało..

nie mają też podstawowych korzyści tego cpanelu, co by o nim nie powiedzieć masz lepszą kontrolę przekierunkowań i plików na własnym
  • Odpowiedz
Kupując roczny Plan Premium Wix otrzymasz darmową domenę. Możesz wybrać domenę z jednym z popularnych rozszerzeń .com, .org, .net, .info, .biz lub .co.uk. ale w chmurze.. nie ma aż takiego wyboru i rachunek za granice a chcę w PL

i tutaj osoby wyżej mają rację lepiej się od tego trzymac z daleka bo pracę w takich portalach można łatwo stracić
  • Odpowiedz
@matixrr: super myślisz że tego nie wiem.. poblem z Wordpressem i jemu podobnych jest jednak taki że jak mam w zamyśle - jak wyżej pisałem stąd te wypociny - coś poza ich super szablonami robi się g.no

np. galerię smarfonową zdjęc z linkami do formularzy zapytań i wyświetlaniem postów z fb itd..

zaś stronka wixa jest jednym wielkim szablonem wszystkich możliwych
  • Odpowiedz