Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Google Workspace jako poczcie firmowej? Potrzebowałbym założyć coś dla małego przedsiębiorstwa z własną domeną i serwerem, które już są wykupione. Na serwerze aktualnie stoi strona (głównie funkcja wizytówkowa, ewentualnie podgląd kilku produktów bez systemu kupna) i myślałem o dokupieniu dedykowanego IP + poczta, żeby wiadomości u kontrahentów nie wpadały do spamu, ale wydaje mi się to zbędnym kosztem. A GW jedynie niecałe 21 zł.

#serwery #domeny #email #hosting #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 15
  • Odpowiedz
@janki3l: drogo drogo co roku podnoszą ceny wal to masz hosting zrób sobie przekierowanie na normalnego gmaila ALIAS i możesz ustawić ze będziesz automatycznie wysyłał z adresu swojej domeny.
  • Odpowiedz
Co myślicie o Google Workspace jako poczcie firmowej?


@janki3l: Ogólnie to jeden z lepszych pomysłów i wiele nawet dużych firm widać że w adresach DNS ma MX ustawione na Google. W standardzie działają takie rzeczy jak U2F (co niestety niewielu dostawców oferuje od ręki). Dla poczty firmowej ważna jest również dostarczalność - serwery powiązane z gmail mają łatwiej bo nikt od tak nie rzuca je na RBL. Ustaw sobie DMARC, SPF,
  • Odpowiedz
@Lipathor: IMO lepiej przez pośredników - o wiele lepszy support, ale nie tylko. Pośrednicy, zwłaszcza ci certyfikowani (np. home ma certyfikację) przez Google oferują nie tylko usługę, ale także pakiety wdrożeń i szkoleń. Workspace to nie tylko poczta, to cała platforma do zarządzania firmą z masą opcji. Takie szkolenia otwierają drzwi do wielu ułatwień w zarządzaniu firmą, o których wielu użytkowników "darmowego Gmaila" nie ma pojęcia. Druga sprawa - płacisz w
  • Odpowiedz
@snappik: nam pośrednik pół tygodnia przed faktem powiedział, że musimy zmienić umowę bo google zmienia ofertę i to co mielismy już się nie da. Więc może jestem uprzedzony
  • Odpowiedz
@janki3l: Użytkownicy wyżej już napisali dużo dobrego o usłudze, więc nie będziemy powielać argumentów (ale potwierdzamy - usługa jest bardzo fajna:)). Gdybyś miał dodatkowe pytania, potrzebujesz wyceny lub masz do rozwiązania kwestie techniczne np. z przeniesieniem poczty, zadzwoń na naszą infolinią dla produktów Google pod numerem +48 91 432 55 72 lub skorzystaj z chata na stronie https://home.pl/google-workspace-starter/

Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na każde zagadnienie.
  • Odpowiedz