Wpis z mikrobloga

Mireczki taka ankieta, jak ktoś nigdy nie miał styczności z chmura to co mu polecacie na starcie? Co jest bardziej popularne na rynku polskim /brytyjskim? Javowiec here, głównie springbootowe rzeczy robię. Docelowo chcę znaleźć pracę zdalna z UK.

#aws #googlecloud #gcp #azure #it #cloud #devops #devopsiarz #programowanie #programista15k

Jaka chmura Wariacie

  • Google Cloud 19.8% (22)
  • AWS 52.3% (58)
  • Azure 27.9% (31)

Oddanych głosów: 111

  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bauzzer: Weź ty się już nie odzywaj, piszę prosto że azure to g---o, nikogo nie atakując, to typ od razu hehe nigdy go nie używałeś. Odpisałem grzecznie że pracowałem z nim i niektórzy używają zaawansowanych funkcjonalności, więc żeby, nie zakładał że każdy używa podstawowych usług. Później taki dzban jak ty znowu się d--------a. Szkoda z tobą k---a gadac, tak, prosty projekt debila studenta i znajdywania performancowych problemów w black-boxowej usłudze
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: a byłeś w stanie zobaczyć liczbę aktualnie działających fizycznych partycji? Wychwyciłeś to w ten sposób, że zmieniłeś z 20k RU na 10k RU i liczba fizycznych partycji się nie zmieniła, czy po prostu miałeś podejrzenie, że coś jest z tym nie tak i dopiero support powiedział, że liczba fizycznych partycji się nie zmienia w przypadku skalowania w dół? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@a5f5c1: Tak, wychwyciłem, bo na Azure Portalu jest pokazane w zasadzie rozkład partycji logicznych na fizycznych. Robiliśmy bardzo dużo testów performancowych swojego czasu i były problemy z latencją, a przy skalowaniu w dół była tragedia.

@uzytkownik_wykop_pl: Tak w zasadzie to nawet gdyby się wybrało najgorszy partition key, to fizyczna partycja może mieć wiele logicznych. Nadal to nie ma dużego związku ze skalowaniem, tak w skrócie, bo zapewne czaisz
  • Odpowiedz
@Bauzzer: tj. możesz już do końca życia nie pracować? Jaki masz roczny dochód z wszystkich aktywów? To głównie mieszkania, spływające dywidendy, czy jeszcze coś innego?
  • Odpowiedz
@nick230: jak typowo webówka (tak stawiam, bo Spring) to AWS bezdyskusyjnie pod infrastrukturę. Azure karierowo spoko pod BI/data, bo firmy kochają Microsoft, a Microsoft kocha firmy. GCP to nisza, choć sam z nią pracuję i lubię.

Choć na start to chyba jednak poszedłbym Azure, bo ma darmowe materiały i jak ogarniesz, to darmowe vouchery na certy z Fundamentals - a i tak wszystkie te cloudy są bardzo podobne.
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: Tez miałem różne problemy z wdrażaniem Azura, np pinning Azure NetApp Files - istny koszmar a brali kase za to albo połowa pakietów znikajaca przy UDRach skonfigurowanych zgodnie z dokumentacja Azure. Jednak pomimo bugów to na początek wybrałbym Azure, w AWS dużo łatwiej coś s--------ć z sieciówką albo z security bo to jest zwyczajniej trudniejsze niż w Azure
  • Odpowiedz