Wpis z mikrobloga

ja tam przejścia dla pieszych nie widzę


@jakub972: Ja tu widzę spore braki.

POLSKA ustawa o ruchu drogowym:
Art. 26.
2.
Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Poza tym jest tam przejście (znak pionowy stoi), tylko nie są widoczne znaki poziome.
staryhaliny - > ja tam przejścia dla pieszych nie widzę

@jakub972: Ja tu widzę spo...

źródło: comment_1655911656BOHScTUHbRk3329HVgHns3.jpg

Pobierz
@Zeddzik: To ty się doucz. Oznakowanie poziome jest uzupełnieniem pionowego i oba nie muszą występować obligatoryjnie choć oznakowanie poziome powinno być tam gdzie znak pionowy.

Jak wymienią nakładkę asfaltową na ulicy i puszczą ruch to dalej masz przejścia dla pieszych które obowiązują w polskim prawie mimo, że jeszcze na jezdni nie ma namalowanej zebry. O przejściu dla pieszych stanowi znak pionowy a nie kombinacja znaków pionowego i poziomego.

No ale gównoekspercie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@staryhaliny: Aby było przejście zgodnie z przepisami ruchu drogowego to znak pionowy musi występować zawsze ze znakiem poziomym.


@Zeddzik:

Po 1: znaki poziome nie mogą funkcjonować samodzielnie (prócz kilku wyjątków np. linii ciągłej itd). Znaki pionowe mogą funkcjonować bez znaków poziomych. Inaczej wszystkie zebry zasypane śniegiem ale stworzone z kostki brukowej zamiast namalowane farbą, powodowałyby że przejścia by nie było (wg twojej logiki).

Po 2: "Jeżeli nawierzchnia jezdni nie nadaje