Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, czy ktoś z was miał helicobacter, leczył go antybiotykami i wróciło? Bo myślałam że mam już to za sobą a po 2 tygodniach znowu mam jakby wzdęcia/ciężkość na żołądku. Nic innego poza helicobacterem mi nie wykryli, miałam robione USG brzucha i gastroskopię, wszystko dobrze tam. Ktoś coś? #zdrowie
  • 11
po terapii warto zrobić badanie kontrolne, np. z kału, zdarza się, że leczenie pierwszego rzutu jest nieskuteczne i trzeba powtórzyć terapię innym zestawem antybiotyków
@Lena93: leczenie opiera sie na kombinacji 4 lekowej (jak lekarz napisał inna to jest debilem) Kontrola zwykle po 3msc lub pół roku to że dolegliwości wróciły moze znaczyć że wytłukłeś też te "dobre" bakterie albo problem leży gdzieś indziej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wole_wolmo: dali mi pylere, ponoć najnowszy lek. Lekarz chciał mi inne leki dać ale jak poczytał o tym to stwierdził że ta pylera jest lepsza. To są 3 jakieś tabsy plus probiotyk.
@elukubracja_depresji: lekkie ukłucia w okolicy żołądka czuje sporadycznie ale ciężko to nazwać pieczeniem. Ogólnie bardziej wzdęcia/poczucie ciężkości. Nie miałam wrzodów ani nadżerek (chyba), powiedzieli mi na gastro jedynie że wszystko mam okej tylko helicobacter jest.
Z probiotykiem dobra rada, tak zrobię. Dziękuję za odpowiedź !