Wpis z mikrobloga

@DonRzoncy: i to nie jedno! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak wprost z pudełka to podobno na spokojnie tworzywa sztuczne i miękkie metale. Na razie próbowałem na amelinium, do tego starym i nieumiejętnie naostrzonym nożem - zjadło, choć wyszła jedna wada (luz na całym suwadle). Podobno po zmianie silnika i zębatek da radę toczyć stal, choć przede wszystkim trzeba poczytać poradniki co z tą tokarką zrobić żeby była
@blackmilk: żeliwne lub z dodatkiem chinesium ;) Na paczce napisane, że waży 40 czy tam 45 kg. Jak to przenosiłem to raczej bliżej podłogi jak wyżej albo przesuwałem. Stawianie na stole trzeba wykonać w dwie osoby.
którą konkretnie?


@rhqq: te chińskie występują w pierdylionie odmian różniących się od siebie kolorem farby i metką sprzedawcy, poza tym są identyczne: mała z rozstawem 250mm, duża 500mm. Małą kupił OP, ja mam dużą, gdy kupowałem (z 5 lat temu), różnica w cenie nie była taka duża, zaś w możliwościach, w sztywności urządzenia - ogromna. Na mojej stal normalnie toczę, bez żadnego problemu.

@macgajster: ale kupowałeś od chińczyka? Opłaciło się?
Jarek_P - > którą konkretnie?

@rhqq: te chińskie występują w pierdylionie odmian r...

źródło: comment_1655882278tRd5zgczFjB33t6SktjkzP.jpg

Pobierz
@Rudszy_132: link

@Jarek_P: w mojej podobno silnik nie wyrabia, trzeba większy założyć i wtedy lepiej to wszystko chodzi.
W tym momencie różnica w cenie to jakieś 1,5 - 2k (na szybko szukane) + ponad 1000 przesyłka (może gdzieś jest do kupienia u nas). Zaczęli się cenić, a do tego doszedł vat i masz babko placek.
Kupowałem od chińczyka ale z magazynu w PL. Według komentarzy innych przesyłka "ultra szybka", ja
Jak już dotarła to ma taki luz na całym łożu


@macgajster: o kuuurrrr.... A nie da się tego wyregulować? Nie znam budowy tej małej, ale powinna mieć regulację luzów przecież.

Gwarancję tak czy siak muszą dać, prawo UE wymusza.


@macgajster: no i co im to prawo UE zrobi, jak się na Ciebie po prostu wypną?
I żeby nie było, ja w chinach dużo kupuję i generalnie zadowolony jestem, ale problemy
@Jarek_P: wysłałem pytanie do chińca z tym filmem, czekam na odpowiedź. Mam chyba jeszcze jakiś czas na jakieś dyskusje z udziałem Ali. W razie co będę zgłaszał reklamację i albo wymiana na sprawną albo obniżenie ceny.
Jak się wypną to będę próbował przez Ali, a sprzedający otrzyma negatywny komentarz i zaniżę mu średnią, którą i tak ma bliżej progu dolnego do jakiegoś programu. Co mogę to zrobię, szpiję wbiję ( ͡
@macgajster: ale może podrąż po prostu temat regulacji tej tokarki (choćby na wyżej linkowanym forum spytaj, tam naprawdę kumaci ludzie siedzą i dużo potrafią pomóc), takie luzy się reguluje chyba w każdym znanym mi urządzeniu z takim łożem. Te chińskie maszyny zwykle przychodzą w stanie wymagającym rozłożenia, wyczyszczenia (w tym z piasku odlewniczego - dobrą garść z wrzeciennika wypłukałem) i złożenia jak należy, na urządzenie w stanie "wyciągam ze skrzyni i
@Jarek_P: ok, nie wiedziałem, że to aż tak tandetnie robią. Czytałem, że po prostu rozebranie i złożenie prawidłowe polepsza parametry pracy, a nie w ogóle zabezpiecza przed zniszczeniem :<
Taki fajny film znalazłem
macgajster - @Jarek_P: ok, nie wiedziałem, że to aż tak tandetnie robią. Czytałem, że...