Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
#wiktorcoj
Fenomen muzyczny, fenomen filmowy, fenomen społeczny. Tysiące fanów na koncertach, miliony sprzedanych kopii albumów. Ogromna popularność w ojczystym kraju, ale także rosnące rzesze fanów na zachodzie. Żywy symbol walki o pokój. Te słowa są równie prawdziwe dziś tak jak ponad 30 lat temu. Bo mowa o Wiktorze Coju - artyście ponadczasowym i o jego nieśmiertelnej twórczości.

Dużo mu zawdzięczam, odkąd w okolicach marca 2021 r. odkryłem Кино zmaganie się z przegrywem życiowym stało się łatwiejsze, a każda chwila, w której słucham Kina, staje się wspanialsza i przeżywam ją po stokroć bardziej niż bez Kina. Na wykopie i discordzie znam ludzi, którzy również lubią słuchać Кино i czuję się przez to mniej samotny. Nauczyłem się też czytać cyrylicę i lepiej rozumiem rosyjski niż wcześniej, więc zyskałem przydatne umiejętności. Można powiedzieć, że Кино uczyniło mnie lepszym człowiekiem.

Na tagu #codziennywiktorcoj wstawiam codziennie tą wspaniałą muzykę i choć oczekiwałem nieco większego zainteresowania, to jestem zadowolony, że jednak udało mi się dołożyć swoją cegiełkę w utrzymywaniu pamięci o Wiktorze i jego zespole.

Na koniec nie zostało nic innego niż odśpiewanie :

Stoo laat sto lat, niech żyje żyje nam, i jeszcze raz niech żyje żyje nam, niech żyje naaam! A kto?
WIKTOR COJ
Pobierz o__p - #wiktorcoj 
Fenomen muzyczny, fenomen filmowy, fenomen społeczny. Tysiące fanó...
źródło: comment_1655839906hYZSHEkYafGu09YjXYC3kQ.jpg
  • 6