Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy. Nie śmiejcie się, bo to mój pierwszy raz ;)

Odprawiłem się na lot do Włoch Ryanair. Wyskoczyl mi taki komunikat:

Przynieś ze sobą cyfrowy certyfikat COVID (cyfrowy/papierowy) UE lub negatywne wyniki badania Covid-19. Musisz również zabrać ze sobą obowiązkowe formularze podróży (cyfrowe/papierowe).


Twoim obowiązkiem jest upewnienie się przed wylotem, że znasz wszystkie obowiązkowe wymagania dotyczące podróży podczas pandemii Covid-19. Zalecamy skonsultowanie się z odpowiednimi władzami lokalnymi.

Nieprzestrzeganie lokalnych wymogów dotyczących podróży może skutkować ukaraniem Cię grzywną i odmową wpuszczenia na pokład lub przekroczenia granicy na docelowym lotnisku.

Ograniczenia i wymagania dotyczące podróży można znaleźć tutaj.

Obowiązkowa dokumentacja podróżna znajduje się tutaj.

Wszystkie dane osobowe i informacje dotyczące rezerwacji będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności Ryanair.


Wszyscy pasażerowie wjeżdżający do Włoch muszą wypełnić Formularz lokalizacyjny pasażera (PLF) – cyfrowy dPLF, który należy okazać przed wejściem na pokład. Ponieważ jest to wymóg prawny, wejście na pokład nie będzie dozwolone w przypadku, gdy formularz zawiera nieprawidłowe informacje lub jest niekompletny. Pasażerowie mogą również wydrukować kopię formularza cyfrowego dPLF, aby okazać go podczas wejścia na pokład. W wyjątkowych przypadkach, gdy na przykład pasażer nie jest w stanie wydrukować formularza, może wypełnić go w wersji papierowej (dostępnej w języku angielskim i włoskim). Ponieważ jest to wymóg prawny, wejście na pokład nie będzie dozwolone, jeśli formularz nie zostanie okazany. Kliknij tutaj w celu uzyskania dalszych informacji.


Kliknąłem na tę stronę dPLF i jest tam do wyboru tylko podróż do Francji, Malty lub Słowenii. W dodatku wg strony rządowej, żadne certyfikaty kowidowe nie są potrzebne.

O co tu chodzi?

#ryanair #latanie #wlochy
  • 7
@Ademu: niby tak, jednak w tej formułce wprost są wymienione Włochy. Jutro się skontaktuję z supportem ryanair...

Strasznie skomplikowanie wygląda to latanie, zaczynam się zastanawiać, jak tyle ludzi, na co dzień nie obeznanych w kąkuterach, radzi sobie bez trudu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sasik520: Wątpię, żeby support coś konkretniej napisał. Aktualne informacje są na stronie straży granicznej lub ministerstwa zdrowia i tego się trzeba trzymać. A najważniejsze to być o czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°). I na każdym lotnisku jest wszystko ładnie opisane, nie zgubisz się.