Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że Toyota po cichu (w przeciwieństwie do Volvo, które zakomunikowało to otwarcie) wprowadziło ograniczenie prędkości maksymalnej do 180 km/h dla wszystkich modeli wyprodukowanych w 2022 r. Zauważyłem to przypadkiem, przeglądając katalogi tej marki. Na poniższej grafice zaznaczyłem to na żółto, tak żebyście nie musieli szukać zbyt długo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źródło:
https://pdf.sites.toyota.pl/katalog_corolla_hb.pdf
https://pdf.sites.toyota.pl/katalog_camry.pdf

#toyota #volvo (nie jesteście jedyni!) #motoryzacja #afera #ciekawostki #japonia
hyperlink - Wygląda na to, że Toyota po cichu (w przeciwieństwie do Volvo, które zako...

źródło: comment_1655838686vpEhirZxImqWFGeKu8V1K2.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@hyperlink: Nie wiem jak inne modele ale IS 300h od 13' rocznika miał ograniczenie do 200. A w kolejnych modelach tak jak już wspomniane, ograniczenie do 180 to powód skrzynia biegów.
  • Odpowiedz
@brh77603: Dobra, rozeznałem się w temacie, przekopałem nawet web.archive.org i jednak masz rację. Minusy tutaj.


@hyperlink: a tam minusy od razu. Będziesz miał sobie co przypominać przy kolejnych teoriach spiskowych jakie Ci wpadną do głowy lub w oko/ucho ( ͡~ ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Szczaf: No to powiedz tak realnie - kiedy jechałeś ostatnio ok. 180 km/h?
Przy normalnym ruchu drogowym, nawet na autobanie jest to już dość duże „wyzwanie” no i igranie z życiem i zdrowiem innych oraz własnym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@who_cares2: zgoda, jazda na co dzień z taką prędkością to niebezpieczeństwo ale zdarzyło mi się jechać po ekspresówce tyle kiedy nie było na niej ruchu. Nie twierdzę, że potrzebuję mieć możliwość jazdy 200+ zwłaszcza w Polsce ale odbieranie takiej możliwości nie wpłynie pozytywnie na sprzedaż.
  • Odpowiedz
@Szczaf: Nie wpłynie w żaden sposób na sprzedaż bo jeśli wszyscy wprowadzą takie ograniczenia to nie będziesz miał wyjścia i jeśli planujesz zakup nowego samochodu to będziesz musiał wybrać któryś z pośród tych z ograniczeniami.
  • Odpowiedz