Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 153
@Bodzias1844: właśnie wyczytałem na mirko, że wystarczy, że ktoś do Ciebie napisze, Ty go olejesz/zapomnisz, a on wystawia Ci #!$%@?ą ocenę, wspaniały system doprawdy xD
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: właśnie wyczytałem na mirko, że wystarczy, że ktoś do Ciebie napisze, Ty go olejesz/zapomnisz, a on wystawia Ci #!$%@?ą ocenę, wspaniały system doprawdy xD


@radziuxd: No i dobrze. Tfu na ludzi, którzy wystawiają ogłoszenie, a potem nie odpisują.
  • Odpowiedz
@Ka4az: Ty #!$%@? weź może posprzedawaj troszkę, a potem daj znać jak Ci się odpisuje każdemu idiocie co ani me ani be tylko wkleja szablon "<50%_ceny>?"
  • Odpowiedz
@radziuxd: Sprzedawałem dużo, kupowałem dużo. Wystarczy napisać „nie dziękuje”. A mi chodzi o normalne wiadomości. Ktoś wystawia ogłoszenie, piszesz normalne rzeczy i nie odpisuje. A potem odświeża co miesiąc i tak w kółko. Po co?
  • Odpowiedz
@Ka4az: szczerze - mam to w dupie. Nie uważam, żeby ktoś, kto z łaski odpisuje na wiadomości był bardziej godny zaufania do zawarcia transakcji, bo ma lepszą "opinię" niż ktoś, kto nie odpisuje januszom-półceniarzom.
Da się to załatwić inaczej jak np. jakiś opis "Sprawnie odpowiada na wiadomości". Nie pamiętam jaki serwis to ma/miał.
  • Odpowiedz
@radziuxd: Dalej nie rozumiesz o co mi chodzi. Ciagle traktujesz mnie i innych jako „januszo-polceniarza”. A mi chodzi o to, że ktoś wystawia ogłoszenie - chce go kupić wiec wysłałem wiadomość i cisza. Takich ludzi #!$%@?ć prądem i opinie w tym przypadku są dobre.
  • Odpowiedz
@radziuxd: Dokładnie, system ocen w tym serwisie to kpina totalna - moim zdaniem możliwość wystawienia oceny powinna być ograniczona do dwóch przypadków:

1. Udana sprzedaż z przesyłką OLX (dopiero po potwierdzeniu otrzymania przedmiotu przez Kupującego);
2. Udana transakcja z odbiorem osobistym (po potwierdzeniu jej zawarcia przez 2 użytkowników);

Staram się szanować czas jaki poświęcił zainteresowany na przesłanie mi wiadomości (mimo, że część z nich pochodzi od klasycznych cwaniaków wierzących, że kupią
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gundo: i tak najlepsze jest to, że jak ktoś kupi od razu z przesyłką olx, bez pisania wiadomości to nie ma możliwości oceny xD
  • Odpowiedz
chce go kupić wiec wysłałem wiadomość i cisza

@Ka4az: To bierzesz telefon w rękę i piszesz SMS albo dzwonisz. ¯\_(ツ)_/¯

@Gundo: Trzeba dodać jeszcze, że OLX ma 30 DNI, żeby przesłać taką "ankietę", to dopiero jest odjazd. xD

@langigd: no to też dobrze wiedzieć, ja w sumie 3/4 rzeczy tak kupuje, a w drugą stronę to ostatnio sprzedałem serwer za 1000zł bez żadnego kontaktu z kupującym ( ͡°
  • Odpowiedz
@radziuxd: Szczególnie dzwonisz do tych ludzi co nie podali numeru XD

Nie zrozum mnie źle, ten system oceny jest totalnie #!$%@? i ciagle dostaje powiadomienia, które mnie nie dotyczą. Natomiast wystawianie negatywnej opinii z uzasadnieniem o brak kontaktu jak najbardziej jest dobrym wyznacznikiem sprzedającego.
  • Odpowiedz
@radziuxd: składałem na to skargi też - to jest masakra, skąd mam wiedzieć kto to jarek? od 5 typów kupowałem coś ostatnio 2 z nich miało na imię jarek, o którym mowa?
Gdyby chociaż dało się ocenić z poziomu "przesyłek" wtedy widzisz, że dla tego zamówienia nie ma oceny - dodajesz, ale tam nie ma takiej opcji. Albo klikniesz od razu, albo nigdy.
  • Odpowiedz
@Ka4az: To już na prawdę jakieś ananasy, dawno się nie spotkałem xD
W takim razie, żebyś był zadowolony powinno być to wyszczególnione jakoś, że użytkownicy nie są zadowoleni z łatwości kontaktu, a nie trzeba się domyślać czy sprzedający nie wali w #!$%@? i nie wysyła ludzików z kasztanów.

Np. tak:
- sposób kontaktu
- szybkość wysyłki
- zgodność z opisem/zdjęciami
wszystko w skali 1-5 i #!$%@?...

Bo mimo wszystko, nadal
  • Odpowiedz