Wpis z mikrobloga

Jaka cena w grudniu wariacie?
40? 45?
A w styczniu po nowej minimalnej?
50?

Skończy się szybkie jedzenie na mieście, pyry żreć, a nie

Btw, cena wyjściowa z tego przybytku to 18 zł xD później było 22 ale bez zmian, później 26 i zauważalnie się zmniejszył, a teraz tyle, jak jakość nie wiem bo chyba sobie odpuszczę xD
No odczuwam pewien dysonans jak mam zapłacić tyle za byle kebsa xD

#kebab #inflacja #pysznepl #niejesttanio
k.....y - Jaka cena w grudniu wariacie? 
40? 45? 
A w styczniu po nowej minimalnej? 
...

źródło: comment_1655827251x06A1hkOlANTGWy5Q26Xyo.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@krabczy: miałem koło siebie fajnego "polskiego" kebaba, który ceniłem, bo serwował wieprzowinę, a z dodatków mieli np. kukurydzę czy pikle - uwielbiam. Solidna porcja kosztowała 15zł, to był 2018. Potem z biegiem czasu zaczęli robić jakieś fikołki, że wieprzowina +2zł, każdy dodatek ponad standard 1zł, a całość skoczyła z 15 na 20zł. W 2020 cena za jednego kebaba urosła mi z 15zł do 24zł. W 2021 zwinęli interes. ( ͡
  • Odpowiedz
@krabczy: U nas fajny kebs też przekroczył 30zl ale tylko "na talerzu". Tortilla mała skoczyła z 14 na 18 a tzw duża (bo ten sam placek niewiele więcej towaru) z 18 na 20zl. Kebs w bułce był chyba po 25zl ale jescze sprawdzę. Okoliczne pizzerie też podniosły cenę do tego stopnia że zamówienie 3 sztuk kosztuje ponad 100zl. To jest już #!$%@?. Osobiście jem kupna pizze już tylko w promocji
  • Odpowiedz
@krabczy: Jakaś sensowna pizza 32cm z dowozem to już 50 złotych. Cofniemy się o dobre kilka lat, gdy zamawianie żarcia z dowozem było tylko dla dobrze zarabiających xD A te diety pudełkowe znikną szybciej niż się pojawiły.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@krabczy: bylem wczoraj przypadkiem w miedzyzdrojach... kebab w bulce: 31.5 z kurczakiem, 35.5 z wolowiną...
Knajpy i bary puste. Pozajmowane jedynie pojedyncze stoliki

Moze sie nie znam ale chyba lepiej sprzedac w godzine cztery kebaby troche taniej niz ani jednego drozej?

Jestem ciekaw czy w gastro nie byloby
  • Odpowiedz
@rhel: Byłem w Pobierowie w długi weekend i zauważyłem to samo. Ceny lekko niższe niż podałeś ale pewnie też wszędzie były niższe czyli różnice są te same pomiędzy kebsem a powiedzmy innym żarciem.
Zawsze knajpy z kebabem były wypchane po brzegi. Sam wielokrotnie szedłem na kebsa za 20zl albo na bogato z wołowina za 25 zamiast na kosmicznie droga rybę. No ale to było kiedyś.

Teraz spokojnie można zjeść bardzo dobra mirune za 9zl za 100g co daje 30zl za rybę która można się najeść. Za 30zl na wypasie jest domowy schabowy gigant na cały talerz z surówka i ziemniakami/frytkami a czasem dawali do tego mala zupe lub rosol. Naje się tym dorosły z dzieckiem. Kebs czy pizza dobiły cenami do drożyzny a fast food zawsze powinien być tanszy. Mówimy tu o typowym nadmorskim kebsie. Margarita 30cm za 30zl to jest Paranoja. Pizze z dodatkami to 40zl.

Wiele smażalni dorzuciło kilka pozycji z domowych obiadów i miejsca nie dało się znaleźć aby usiąść. Te "straszne drogie knajpy z rybami" już nie są drogie w porównaniu do reszty a lepiej zjeść dobry obiad na świeżo niż kebsa czy cholernie
  • Odpowiedz
@krabczy: ostatni weekend zamawiałem kebaba w Warszawie w bułce z dowozem 15.50. Różnica taka, że mniej mięsa niż wcześniej ale bardzo spoko
  • Odpowiedz
@krabczy: Pewnie prowizja pysznepl doliczona do ceny regularnej i mamy to co mamy. Inna opcja to robić dla zamówień z pyszne mniejsze porcje. Nieraz się zdziwiłem jak znalazłem coś na pyszne a po zamówieniu telefonicznym żarcie przyjeżdżało i było taniej niż się spodziewałem. Zarówno knajpa jak i pysznepl to nie wolontariat, każdy musi na siebie zarobić :)
  • Odpowiedz
@krabczy: To jest w dużej mierze spowodowane ogromnymi wzrostami kosztów gazu/prądu. Dawniej wrzuciłeś ruszt i mięso 3 kategorii, które kręciło się cały dzień i był spokój, a teraz jak przychodzi ci do zapłaty kilka kafli za prąd i kilka kafli za gaz to ceny musiał wzrosnąć. Widziałem nawet rachunki, bo mam znajomego współwłaściciela lokalu z kebabami.
  • Odpowiedz
@grako: Ceny w lokalu podobne, może 2-3 zł niższe
Co do prowizji, to fakt, to zdziercy dlatego ja zawsze zamawiam na telefon bezpośrednio, chyba że znajdę jakiś lokal dzięki pyszne to wtedy raz mogę zamówić żeby zarobili

@Stark_Espadaym media to oczywiste, do tego quasi podatek składka zdrowotna, wzrost minimalnej, zusu, o stopach nie wspominam, chociaż nie powinny mieć za dużego znaczenia bo buda z kebabem to nie jakaś ogromna
  • Odpowiedz
@Promilus: wlasnie o ironii istnieje szansa, ze przezyja renesans jak nigdy. Tylko jak z cenami paliw bedzie zle to beda przyjezdzac zimniejsze :P
  • Odpowiedz
@Promilus: mnie teraz żarcie kosztuje tyle co naprawdę dobra dieta pudełkowa, a muszę jeszcze stracić czas na zakupy, przygotowanie jedzenia i zmywanie. Tak jak ktoś wyżej pisał u mnie pizza 50 zł xd a płaciłem kiedyś 30 zł. Dowóz 2x droższy, ale paliwo mega drogie to się nie dziwię.
  • Odpowiedz