Wpis z mikrobloga

Jaka cena w grudniu wariacie?
40? 45?
A w styczniu po nowej minimalnej?
50?

Skończy się szybkie jedzenie na mieście, pyry żreć, a nie

Btw, cena wyjściowa z tego przybytku to 18 zł xD później było 22 ale bez zmian, później 26 i zauważalnie się zmniejszył, a teraz tyle, jak jakość nie wiem bo chyba sobie odpuszczę xD
No odczuwam pewien dysonans jak mam zapłacić tyle za byle kebsa xD

#kebab #inflacja #pysznepl #niejesttanio
k.....y - Jaka cena w grudniu wariacie? 
40? 45? 
A w styczniu po nowej minimalnej? 
...

źródło: comment_1655827251x06A1hkOlANTGWy5Q26Xyo.jpg

Pobierz
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@krabczy: miałem koło siebie fajnego "polskiego" kebaba, który ceniłem, bo serwował wieprzowinę, a z dodatków mieli np. kukurydzę czy pikle - uwielbiam. Solidna porcja kosztowała 15zł, to był 2018. Potem z biegiem czasu zaczęli robić jakieś fikołki, że wieprzowina +2zł, każdy dodatek ponad standard 1zł, a całość skoczyła z 15 na 20zł. W 2020 cena za jednego kebaba urosła mi z 15zł do 24zł. W 2021 zwinęli interes. ( ͡°
@krabczy: U nas fajny kebs też przekroczył 30zl ale tylko "na talerzu". Tortilla mała skoczyła z 14 na 18 a tzw duża (bo ten sam placek niewiele więcej towaru) z 18 na 20zl. Kebs w bułce był chyba po 25zl ale jescze sprawdzę. Okoliczne pizzerie też podniosły cenę do tego stopnia że zamówienie 3 sztuk kosztuje ponad 100zl. To jest już #!$%@?. Osobiście jem kupna pizze już tylko w promocji która
@rhel: Byłem w Pobierowie w długi weekend i zauważyłem to samo. Ceny lekko niższe niż podałeś ale pewnie też wszędzie były niższe czyli różnice są te same pomiędzy kebsem a powiedzmy innym żarciem.
Zawsze knajpy z kebabem były wypchane po brzegi. Sam wielokrotnie szedłem na kebsa za 20zl albo na bogato z wołowina za 25 zamiast na kosmicznie droga rybę. No ale to było kiedyś.

Teraz spokojnie można zjeść bardzo dobra
@krabczy: Pewnie prowizja pysznepl doliczona do ceny regularnej i mamy to co mamy. Inna opcja to robić dla zamówień z pyszne mniejsze porcje. Nieraz się zdziwiłem jak znalazłem coś na pyszne a po zamówieniu telefonicznym żarcie przyjeżdżało i było taniej niż się spodziewałem. Zarówno knajpa jak i pysznepl to nie wolontariat, każdy musi na siebie zarobić :)
@krabczy: To jest w dużej mierze spowodowane ogromnymi wzrostami kosztów gazu/prądu. Dawniej wrzuciłeś ruszt i mięso 3 kategorii, które kręciło się cały dzień i był spokój, a teraz jak przychodzi ci do zapłaty kilka kafli za prąd i kilka kafli za gaz to ceny musiał wzrosnąć. Widziałem nawet rachunki, bo mam znajomego współwłaściciela lokalu z kebabami.
@grako: Ceny w lokalu podobne, może 2-3 zł niższe
Co do prowizji, to fakt, to zdziercy dlatego ja zawsze zamawiam na telefon bezpośrednio, chyba że znajdę jakiś lokal dzięki pyszne to wtedy raz mogę zamówić żeby zarobili

@Stark_Espadaym media to oczywiste, do tego quasi podatek składka zdrowotna, wzrost minimalnej, zusu, o stopach nie wspominam, chociaż nie powinny mieć za dużego znaczenia bo buda z kebabem to nie jakaś ogromna inwestycja

No
@Promilus: mnie teraz żarcie kosztuje tyle co naprawdę dobra dieta pudełkowa, a muszę jeszcze stracić czas na zakupy, przygotowanie jedzenia i zmywanie. Tak jak ktoś wyżej pisał u mnie pizza 50 zł xd a płaciłem kiedyś 30 zł. Dowóz 2x droższy, ale paliwo mega drogie to się nie dziwię.