Wpis z mikrobloga

Wdałem się na Reddcie w dyskusje z Izraelczykami o Polsce. Oni są #!$%@?ęci, serio. Mózgi mają wyprane propagandą jak Ruscy. Żeby nie było, nie zaprzeczam temu, że istnieli Polacy którzy współpracowali z Nazistami tylko według nich, to z Nazistami współpracowała co najmniej połowa Polaków. Jakiś typ wstawił mi cytat z książki w której było napisane, że w Warszawie aż 3000 Polaków donosiło na Żydów. Znalazłem w necie PDF i dalej autor wyliczył, że wspomniane 3000 stanowiło pół procenta populacji ówczesnej Warszawy a kolejne 10% aktywnie pomagało Żydom choć groziła kara za to śmierci. Wkleiłem resztę cytatu bez żadnego komentarza. Efekt? Dostałem z 40 strzałek w dół i zarzucono mi denializm holokaustu i antysemityzm... za zacytowanie historyka który przed chwilą był ok. Próbowałem się dopytać, gdzie tu jest antysemityzm ale nie odpowiedzieli. Ale dali więcej strzałek w dół.

W sumie wiedziałem o tym, że oni mają skrzywione podejście do tych tematów ale ta dyskusja otworzyła mi oczy.

#polska #izrael
  • 83
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@DooBeeDooBee: to nie jest tak, że każdy żyd jest taki sam i generalizowanie można o dupę potłuc. Nim dużej ru jestem tym trudniej mi zrozumieć o co tu chodzi. Jest ru masa różnych sekt, #!$%@? narodowych organizacji i cała masa zwykłych ludzi, którzy nie są religijni, chcą sobie żyć i się dobrze bawić. Nie jestem tu tylko na wakacjach, ale z pewnym programem mocno doksztalcajacym co tu się dzieje. Byliśmy na
Musisz kliknąć na "Continue this thread" a potem na dwie małe strzałki przy nicku aby rozwijać dalej.


@DooBeeDooBee: Ponawiam - nie wyświetla się niezalogowanym. Jest nick ostatniego usera, ale żadnej treści. Gdzie stary Reddit, który się wygodnie przeglądało?
@DooBeeDooBee: Jak mi ktos podczas rozmowy rzuca tekst „to jest rasistowskie / to antysemityzm” to zawsze prosze o logiczny wywód, ktory to udowodni. I nigdy takiego nie dostalem, a rozmowcy to nie dzieciaki z gimnazjum. Okazuje sie ze kazda wzmianka o murzynach lub mojzeszowcach to rasizm/antysemityzm.