Wpis z mikrobloga

Doradzi ktoś pralkę wg. takich kryteriów?
- jak najwyższa klasa energetyczna (najbardziej mi chodzi o jak najmniej prądu w programach a nie sam znaczek)
- jak najmniejsze zużycie wody
- szybkie programy: około 30 minut i około 1 godzina z jak największym wsadem (najlepiej maks bębna)
- cicha podczas prania i wirowania
- żeby nie skakała ani żeby nie była młotem udarowym podczas wirowania
- dobry serwis, z naprawą w maks 2 tygodnie
- cena do około 2500zł
- wymienne łożyska

Może ma ktoś jakiś model niedawno kupiony / aktualnie dostępny, który jest godny polecenia?

Patrzyłem, że LG ma spoko pralki, ale ludzie bardzo narzekają na brak stabilności i hałas podczas wirowania i że z czasem jest coraz gorzej w tej materii.
Haier też się wydaje spoko, ale podobno słaby serwis i technik w ciągu miesiąca się może pojawić + jeszcze czas naprawy z tego co patrzyłem w warunkach gwarancji. Do tego jakies opinie, ze czasami sie wylaczaja w trakcie prania z jakims bledem.

#pralka #agd
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JazzBlurr: nie pomogę bo też jestem na kupnie pralki bo moja powoli pada.
Mam Boscha od 12 lat dwójka dzieci.
Siostra miała Boscha jedno dziecko.
Padł wcześniej mimo że rok później kupiony.
Dla mnie wnioski:
Jak największą czyli 9+
Bez gadżetów bo się psują.
I kupiona promocji na peperze.
@JazzBlurr: kupilem 3 miesiace temu LG F4DV710 i jestem bardzo zadowolony. Cicha, oszczedna z OGROMNYM bebnem (wsad 10.5 kg). Program krotki trwa od 25 do 60 minut w zaleznosci od wagi prania (ma automatyczna opcje wazenia prania). Standardowy program trwa 1.5 godz. Wirowanie maksymalne 1400 obrotow,ale zazwyczaj uzywam 1000,zeby jej nie zajechac. Uzywana okolo 5 do 7 razu w tygodniu. Zobaczymy za rok lub dwa,czy wytrzyma tyle ile poprzedniczka (elektrolux -
@JazzBlurr: mam taką samą pralkę LG jak na drugim filmiku i u mnie jest git. Gość trafił na jakąś wadliwą sztukę albo źle je poziomuje. Polecam tak samo LG (używa tych pralek armia USA)