Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Gdzie lepiej zamieszkać?
#gdansk czy #gdynia ?
Co jest na plus i minus w tych miastach?
Ktoś może doradzi i poleci?


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62afb745d08886b56a811336
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zależy od dzielnicy, w jakiej chcesz mieszkać, gdzie pracować i jak do tej pracy dojeżdżać.

Dla przykładu, mieszkając w Gdynia Śródmieście przejazd do Gdańska Śródmieście to 35 minut jazdy SKM prawie o dowolnej porze.

Inny przykład: Siostra pracuje na Kowalach, a mieszka na Pogórzu w Gdyni - powrót z drugiej zmiany jest niemożliwy komunikacją miejską, dlatego korzysta z samochodu. Z drugiej strony, znajomy mieszka na Kowalach, a dojeżdża do
@WroTaMar: mnie zawsze zastanawia, jak ludzie radzą sobie z tym, że SKM co chwilę się psuje. W Trójmieście przejdziesz pieszo, przesiądziesz się z autobusu na tramwaj czy odwrotnie, a co jak musisz dojechać do Gdańska, a pociąg stanie w Gdyni? Kojarzę ze studiów takie sytuacje i to wcale nie było rzadkie, że wpadały spóźnione grupy z hasłem na ustach: "SKM się zepsuła". Co z pracą na przykład? Pytam z ciekawości, nie
@philosophy: od kilku lat to nie mój problem, bo z SKM korzystam okazjonalnie. I chyba częściej z PolRegio, aby co chwilę się nie zatrzymywać. Natomiast, jak widzę że kogoś u mnie nie ma jeszcze w pracy, to pierwsza myśl jest taka, że coś się stało z SKM...
@philosophy: skm jeździ zaskakująco stabilnie, główna przyczyną awaria są samobójstwa, kradzież trakcji w Sopocie, remonty, wydarzenia okolicznościowe. Same skm psują się zadko. Najczęściej na pierwsze mrozy.

A jak sobie ludzie radzą, ogólnie to nijak bo nie ma alternatywy, po prostu czekasz, aż zorganizują mijankę, to 5-20 min. Lub jedziesz regi które mają osobne trakcje i tory
@AnonimoweMirkoWyznania: Gdańsk daje ci lepsze perspektywy pracy, życie nocne, no i ogólnie poczucia życia w mieście bo jednak sporo się dzieje. Na minus brak kultury, smród, zabytki i tożsamość miasta jest #!$%@? na rzecz mafii developerskiej razem z prezydent (proceder trwa nadal i ma się dobrze), ceny.

Gdynia daje ci większy luz, jakość życia, lepsze knajpy z jedzeniem ale...
Gorszą jakość dróg, mało dzieje się nocą i takie jakieś poczucie stagnacji
vrraaaz - @AnonimoweMirkoWyznania: Gdańsk daje ci lepsze perspektywy pracy, życie noc...