Wpis z mikrobloga

@Ignacy_Loyola: jak jedziesz to daje jak stoisz to wiesz, to są tylko małe otworki ( ͡° ͜ʖ ͡°) a pieniądze tak jak kolega wyżej mowi, dej mie, mam chora kurtkę i opony, bardziej ich potrzebuje
Czy wentylacja w kasku faktycznie coś daje podczas upałów?

- W tanim kasku - zwykle niewiele
- W średnim kasku - daje, dalej będziesz spocony przy upałach, ale daje
- W drogim kasku - daje trochę więcej niż w średnim, ale jest szansa że będziesz mniej spocony (lepsze rozłożenie)

Czy warto sobie kupić kask szczękowy?

Zależy do czego:
- Na sporcie lepiej nie robić żadnych ustępstw w kwestii bezpieczeństwa
- Jeśli jeździsz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atrophy: @Aramil: @Ignacy_Loyola: do turystycznej jazdy to tylko szczękowy
Zajebista sprawa. Najlepiej z podwójną homologacja - bo nie wszystkie mają przy otwartej szczęce.
Kask pełny to tylko na tor bo przecież na sportowo się nie jeździ po ulicach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ignacy_Loyola: mam kask szczękowy z podwójną homologacją, ale bardzo rzadko jeżdżę z podniesioną szczęką. Jakoś mnie sraczka łapie, kiedy żuchwa podczas jazdy jest odsłonięta. Lepiej podnieść szybę i opuścić blendę. Czy wentylacja coś daje? Podczas upału i tak do kasku wpada gorące powietrze, ale jednak jest pewna cyrkulacja. W skrócie: oczywiście, wentylacja "coś" daje. Co do wyboru szczękowy vs integral - kwestia całkowicie indywidualna. Ilu motocyklistów tyle opinii, ale wydaje mi
@Ignacy_Loyola: od kiedy kilka razy mi wpadł jakiś kamyczek albo owad do ryja przy jeździe z otwartą blendą, nie wyobrażam sobie jazdy z otwartym kaskiem. Kanały wentylacyjne pomagają trochę, czuć lekko że coś ci dmucha.

Nigdy nie miałem problemu żeby mi się zgrzał łeb. Jedyny problem to że nie ma czym oddychać jak się stoi w miejscu. Dlatego kask otwieram tylko na postoju, jak jadę w mieście to nie domykam blendy