Wpis z mikrobloga

@marsellus: Tylko 125. Marka nie ma dużego znaczenia, najlepiej to co ma się już w warsztacie, albo to co planuje się mieć. Czyli jak masz boscha, to kupujesz bosche, jak makita to makity, a jak dewalta to dewalty.
@marsellus: W cenie 200,- Makita - największy i najszybszy dostęp do części zamiennych. Które w dodatku są tanie. Jednak zobacz czy nie lepiej dopłacić kilka pln by mieć np regulację osłony bez narzędzi itp itd.

najlepiej to co ma się już w warsztacie, albo to co planuje się mieć. Czyli jak masz boscha, to kupujesz bosche, jak makita to makity, a jak dewalta to dewalty.


@Irthorr: skąd taki pomysł? To
do domu to wystarczy zwykły graphite, nie trzeba brać markowych.


@Irthorr: również się nie zgodzę. Markowa lepsza bo potem łatwiej właśnie akcesoria dokupić. Nikt nie mówi by kupować markową za 800,- bo do domu raczej nie potrzeba ale te tańsze spokojnie można wziąć i nie martwić się o brak osłon czy ich dostępność itp itd.
Jakie akcesoria? Tarcze szlifierskie?


@Irthorr: np osłona do szlifowania, osłona do odpylania, uchwyt który Ci się może zepsuć albo chcesz dokupić inny.
@ksiak: nie wiem co trzeba zrobić żeby zepsuć osłonę do szlifowania. Uchwyty są uniwersalne. Osłona do odpylania to samo(nie widziałem żeby ktoś z tego korzystał ale ok). Wiesz, ja nie chcę mówić nikomu jak żyć, przedstawiam tylko swoją warsztatową perspektywę.
nie wiem co trzeba zrobić żeby zepsuć osłonę do szlifowania.


@Irthorr: nie chodzi o zepsucie. W standardzie dostajesz jedną do szlifowania metalu. Tej do cięcia nie ma zazwyczaj. Jak chcesz kupić to się schody robią jak nie masz markowego narzędzia. Podobnie z osłoną do szlifowania betonu chociaż akurat szlifierką za 200,- tego bym nie robił jednak zamienniki osłony są tragiczne, nie działają jak trzeba itp itd.

Osłona do odpylania to samo(nie
@ksiak: No nie, nawet gdybym miał obie to i tak bym tego nie używał - za dużo #!$%@? się. Zwykła osłona wystarczy żeby nie dostać kawałkiem tarczy w pysk - najwyżej poleci na bok.
@ksiak: bo ja wiem? Zależy jak stoisz. Ja w przypadku takiej szlifierki trzymam ją po swojej lewej stronie - głowę mam od strony przekładni - lepiej mi tak widać bo iskry nie oślepiają + bezpieczniej.
@ksiak: No wtedy trudno, w najgorszym wypadku rozerwie mi policzek - równie dobrze mogę wygrać na loterii. Natomiast gdybym tak się #!$%@?ł z robotą i za każdym razem zmieniał osłonę to bym nie zarobił na siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)