Wpis z mikrobloga

Mirasy z #prawo , moje #przedszkole prywatne w lipcu ma przerwę wakacyjną 2 tygodnie. W umowie jest zawarta klauzula, która mówi, że w tym czasie, w tym miesiącu czesne ma być opłacone w całości. Wygooglowałem więc sprawę i podobno jest to klauzula niedozwolona i przedszkole nie może pobierać opłat gdy opieka nie jest realizowana. Mam robić imbę czy nie?
  • 13
@musicisgood: a czemu nie można. Jeżeli przerwa jest planowana, to nie jest problem aby wyliczyć tak płatności aby zebrać w ciągu roku tą samą kwotę. Wpisanie tego zapisu do klauzul niedozwolonych miało zabezpieczyć konsumentów przed nieplanowanymi przerwami (np awaria rury i przedszkole zamknięte na czas remontu).
@Massad: no to tak czy inaczej skoro przedszkole nie zapewnia mi ani opieki nad dzieckiem, ani ścieżki edukacyjnej dla niego przez te 2 tygodnie (przez co skazany jestem do wzięcia i tak przymusowo w tym terminie urlopu wypoczynkowego w firmie) no to tak średnio, że pobierają daninę. Bo od czego pobierają skroo nie wykonują usług? Nie ma wzajemności.
@musicisgood: jak się zmywasz i nie planujesz korzystać to kręć inbę.

A działa to na tej samej zasadzie jak urlop dla pracownika. Nie wykonuje on pracy a dostaje pensję. A jak ktoś jest na B2B to wyliczając stawkę za godzinę trzeba uwzględnić że w czasie urlopu nie ma pensji. Wiec pensja za godzinę powinna być o ~1/12 wyższa aby to zrekompensować.