Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem "sową" czyli osobą która prowadzi wieczorny tryb życia. Zawsze wtedy uczyłem się do egzaminów, czytałem książki, pisałem pracę inżynierską itp.
Od 6 miesięcy jestem w pierwszej pracy biurowej (do tej pory dorywczo McDonaldsy itp.), mam pracę zdalną i mam problem : w dzień potrafię skupić się w 50-60%. Często mam wrażenie że się rozpraszam, że ściany są ciekawsze niż to co robię i niestety często odrywam się od pracy. Natomiast nie mam problemu wieczorem, potrafię się skupić, lepiej myślę, dokańczam swoją robotę i jest wszystko git...
...no nie. Nie chciałbym ciągnąć cały czas swojej pracy "cały dzień", szczególnie że jednak chce mieć czas dla siebie, a i tak musze się logować w pracy 8-16.
Tak samo mam problem, iż zawsze uczyłem się na łóżku, ponieważ nie miałem biurka. Efekt? Pomimo że teraz mam biurko, wygodne krzesło, dwa monitory, siedzę na łóżku i piszę kod na 13" ekranie laptopa, bo zdecydowanie lepiej mi się skupić, niż przy biurku.

Prosiłbym o porady jak się porządnie przyzwyczaić i do trybu dziennego (przynajmniej jeżeli chodzi o pracę) i do pracy przy biurku, a nie na łóżku.

#koncentracja #psychologia #pracazdalna #pracbaza #kiciochpyta #skupienie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ae5b9b2e2afd0c51c0f20d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Nic z tym nie rób i zaakceptuj, że jesteś wydajny na 60%, wielu ludzi jest wydajnych na 15% xD. Ewentualnie zrób sobie ustawienie gdzie pracujesz w pozycji leżącej [jak na zdjęciu].

Ewentualnie jakieś proste rzeczy, typu chodzenie spać o tej samej godzinie przez cały tydzień. Nie świecenie sobie w oczy urządzeniami elektronicznymi po zmroku. Aktywność fizyczna w ciągu dnia. Ograniczenie kawy.
r4do5 - @AnonimoweMirkoWyznania: Nic z tym nie rób i zaakceptuj, że jesteś wydajny na...

źródło: comment_1655636710u5hn1r6U9UaqCJsGouZN2I.jpg

Pobierz