Wpis z mikrobloga

@losBamberos88: a ja nie pisze że jesteś przeciwnikiem, tylko w obecnych realiach mega ciężko byłoby podbić cenę do wyższej niż z węgla.

Cena jednostki energii z atomu jest najtańsza, inne elektrownie też trzeba budować więc absurdem byłoby podawać koszt budowy jako minus, bo jedna elektrownia atomowa to kilka / kilkadziesiąt innych elektrowni, a zwrot następuje szybko, czy to do portfela obywatela, czy do budżetu złodziejskiego państwa
Cena jednostki energii z atomu jest najtańsza, inne elektrownie też trzeba budować więc absurdem byłoby podawać koszt budowy jako minus, bo jedna elektrownia atomowa to kilka / kilkadziesiąt innych elektrowni, a zwrot następuje szybko, czy to do portfela obywatela, czy do budżetu złodziejskiego państwa


@Ogorek95: to odczytaj proszę o szacowanej cenie energii z elektrowni Hinkley Point czy problemach przy budowach w Olkiluoto, Flamanville czy Vogtle.
Obecnie budowane reaktory to nie to
@Ogorek95: Prąd z atomu jest tańszy, owszem, po kilkunastu latach od budowy takiej elektrowni ( ͡º ͜ʖ͡º) Pewnie obecne zawirowania w energetyce sporo zmieniły, ale co do zasady, największym mankamentem elektrowni atomowej są właśnie koszty. Budowa jest tak droga, że jeszcze przez wiele lat po jej zakończeniu prąd musi być drogi, aby inwestycja się zwróciła. Kiedy tak się stanie, to wtedy jest to pie*olona żyła złota.
przeciw: zarząd elektrowni to będzie przechowalnia z wysokimi pensjami dla znajomych i rodziny polityków. Chociaż jak nie w elektrowni to stworzą sobie jakąś inną instytucję żeby tych ludzi gdzieś wcisnąć :(


@prytozord: Przecież już jest zarząd i już biorą kasę więc to żaden argument
@Ogorek95: w polskich warunkach będąc pod butem UE, atom to jedyna dobra droga dla wypełnienia podstawy mocy w KSE.
I wcale nie uważam że pójście w atom to same wady, ja po prostu jestem realistą- patrzę i na wady i zalety. Bo w tej chwili w mediach polskich jest hype na atom, ale uwypukla się tylko jego zalety- dlatego ja dla przeciwrownowagi podaje też wady- po to żeby ludzie świadomie wiedzieli
@HausHagenbeck: przecież nie ma ludzi żeby dobrze krajem rządzić to co dopiero znaleźć takich co do zarządu całością przedsięwzięcia wsadzą ludzi którzy się znają a nie pociotki co reaktory w minecrafcie na modach stawiali