Wpis z mikrobloga

@Mekeke2: nie o to pytasz co prawda, ale nie usiłowałeś naprawiać obecnej? Może chodzi o jakąś pierdołę?

Zależy mi aby nie miała dodatkowych wkładów do odkamieniania, które trzeba kupić.


@Mekeke2: nie lej do takich urządzeń kranówy, pożyją kilkakrotnie dłużej, a wkłady do odkamieniania będziesz miał w nosie. Wodę demineralizowaną kupisz wszędzie (sklepy z chemią gospodarczą, stacje benzynowe, nawet w Biedronkach bywa), baniaczek 5l kosztuje kilka złotych, a do prasowania starcza
@Jarek_P: tylko producenci generatorów pary nie zalecają używania wody zdemineralizowanej. ja osobiście leję wodę z dzbanka filtrującego, ale tak czy siak odkamieniam generator tabletkami ktorych używam do ekspresu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko producenci generatorów pary nie zalecają używania wody zdemineralizowanej.


@Notakaprawda: Serio? A uzasadniają to jakoś? Bo brzmi bez sensu. I przynajmniej moja stacja (tefal) niczego takiego nie ma, leję do niej demineralizowaną, używam już od >5 lat.
@poloq: nie ma porównania. Jak sie zepsuła stacja i pożyczylem żelazko od rodziców to katorga.
Taka stacja parowa naprawdę bez problemu usuwa zagniecenia, prasowanie jest szybkie i przyjemne.
Tak jak ze skrzyniami automatycznymi. Jak raz sprobujesz - nie wrocisz do zwyklej.
Warte zdecydowanie wydania 400-600zł. A sam kupilem w promce za 350, wiec juz zupelnie sie oplacalo
@poloq: Konkretnych nie, ale celuj w markowe urządzenia: Tefal, Philips, Bosch, Braun. Patrz na ciśnienie pary (5 bar i wiecej to juz spoko) i zdolnosc do wytwarzania pary (ciągiem i dodatkowe uderzenie).
Obecnie kupilem nową: https://www.euro.com.pl/zelazka-systemowe/tefal-generator-pary-liberty-sv7030.bhtml#opis
i jest jak najbardziej spoko. Co prawda ma wymienne filtry do odkamienienia (kolejny koszt), ale ja leję wodę destylowaną. Niektóre urządzenia mają automatyczne czyszczenie antywapienne bez wkladow.
Ja sie zgapilem, myslalem, ze moj nie bedzie