Wpis z mikrobloga

Mirki, cieszcie sie ze mno () Po 10 miesiącach szukania roboty w #uk po skończonych studiach inżynierskich które wyprały mnie z jakiejkolwiek życiowej energii, przeciągnęły przez depresję, stany lękowe i diagnozę #adhd w końcu dostałem #praca jako Mechanical Design Engineer względnie na miejscu i za pieniądze których oczekiwałem od pierwszej roboty (£10k powyżej tego co płacą przeważnie w graduate schemes) (ʘʘ) W końcu będę mógł odetchnąć po tych trudach i zacząć żyć własnym życiem (ʘʘ) I obyło się bez pieszych pielgrzymek do Częstochowy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chwalesie #pracbaza #koniecprzegrywu
  • 95
  • Odpowiedz
@nafukanyXD: 36k funtów to nie wiele więcej niż byś zarobił w Polsce w dobrym korpo / konsultingu po studiach. I z kosztami życia 3x mniejszymi. Londyn to dość brutalne miasto dla graduates, ale życzę wytrwałości i pięciu się w górę :)
  • Odpowiedz
@szwedes: Prawda, niestety branże inżynierskie i okołoinżynierskie typu mechanika płacą gorzej niż duże korpa w it/finansach i consultingi. Większość ludzi z mojego kierunku (a kończyłem kierunek okołomechaniczny na PW) poszło w IT.
  • Odpowiedz
@nafukanyXD: Gratulację Mirek!! Nie wiedziałem, że zarobki dla świeżo upieczonych absolwentów są tak niskie. Ciężko mi sobie wyobrazić przeżycie za 26k w takim Londynie. Sam mieszkam w Manchesterze i ceny wszystkiego tak #!$%@?ło, że już nawet te 30k nie wystarcza na godne życie.
  • Odpowiedz
@nafukanyXD: gratki, ja poszedłem na energetykę bo to taki hurr durr przyszłościowy kierunek ale przyszłość coś nie nadchodzi xD. Pierwsza praca dla inżyniera w zawodzie 2,4k netto w pomorskim gigancie energetycznym. Uciekałem do Warszawy, żeby trochę większe ochłapy zgarniać . Ale to też miodu nie ma jak projektant po magisterce i egzaminie z izby przy dobrych lotach zgarnie 8-10 k xD
  • Odpowiedz
@mlodyernest: Nie, na studia wyjechałem do UK bo mój kierunek w miarę rozwinięty był jedynie na PW i dopiero w ostatnich latach jakiś rozkwit się zrobił.

@szwedes: Tak jak @pejczi napisał, ja zawsze chciałem robić inżynierię i to konkretną i dobrze na tym żyć. Wiem, że równie dobrze mógłbym wodę eskimosom sprzedawać za dobry hajs, ale jakoś mnie to nie jara :)

@Aubar: Tak, Concerta i Medikinet (metylofenidat) u
  • Odpowiedz
@nafukanyXD: nie chcę wyjść na na jakiegoś złego wykopka ale czy możesz napisać czym się zajmujesz w tej pracy?
1. Co wytwarzasz, nad czym pracujesz od poniedziałku do piątku?
2. Siedzisz nad jakimś programem 10 godzin dziennie i modelujesz jakieś maszyny?
3. Zastanawia mnie dlaczego więcej za to 'coś' płacą niż grafikowi itp?
4.. Czy żywa wiedza ze studiów - jakieś wyliczenia, zasady, poznane wzory i programy - bezpośrednio używasz w
  • Odpowiedz
@kesnall: AutoCAD, Altair, niby poprzednio ANSYSa mieli, rzekomo Altair pozwala na bardziej zintegrowaną pracę, ale nie wiem bo dopiero będę się bawił tym softem. ANSYSa znam i nie lubię więc cieszy mnie że poznam jakąś altetrnatywę.

@smallboobslover: 1. Nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) dopiero zaczynam pracę od lipca, dziś podpisałem papiery. Sama firma się zajmuje magazynowaniem energii z odnawialnych źródeł i zajmują się innowacjami w
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: Nie do końca, jak będzie zmieniał prace i coś tam nakoloryzuje w CV to raczej do zrobienia. Zawsze można cisnąć potem w stronę Londynu. BA płaci okolice £75-80k jakoś
  • Odpowiedz