Wpis z mikrobloga

Codziennie od jakiegoś miesiąca Czarek budzi się między 4 a 5 i zaczyna miauczeć, drapać sukienki, które wiszą na wieszaku, zrzucać przedmioty z szafek, gryźć grzejnik. Robi to dopóki nie wstanę, ale jak już wstanę to nie jest w stanie przekazać o co mu chodzi. Jedzenie podane, kuweta posprzątana, woda w misce a on dalej wydziera się w niebogłosy, gdy wrócę do łóżka. Niebieski jest już ostro #!$%@?, ja z resztą też. Ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Trudno jest to ignorować, bo gryząc grzejnik budzi sąsiadów pod nami... #charliethecat #koty #pytaniedoeksperta #behawiorysta
Pobierz
źródło: comment_1655522847pl3bQGb0tBJQWaFh8p65nB.jpg
  • 79
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pajakoss: i pozniej beda wpisy 'czemu kot budzi mnie o 3 rano, czemu kot miauczy, czemu kot sika na lozko'. Dalej generuj mu zaburzenia lękowe i później kwik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powodzenia
@PrzegrywNaZawsze: mój brytek też wstaje i drze jape o 4:30 w tygodniu. Mam teorię, że sąsiad z góry ma budzik i on też się budzi. Wtedy trzeba go głaskać, ale ostatnio wystarczy, że się przesunę na łóżku żeby wskoczył i się obok mnie albo między mnie i niebieskiego położył na górze między poduszkami. Tylko że ja mam łóżko King size xd
Pobierz
źródło: comment_1655540303n84uB3MuMSV5x1BZ4LSN81.jpg
@PrzegrywNaZawsze: Mój też tak jęczy rano i wtedy wsadzam go pod kołdrę, przytula się i razem śpimy dalej. Może spróbuj tej opcji jak zabawa nie podziałała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Amishia: nie no nie przesadzajmy, to nie jest waterboarding tylko psiknięcie wodą z rozpylacza i często jedyna opcja żeby kot nauczył się czegoś nie robić. Żaden z moich kotów nigdy nie nabawił się przez to traumy,
@PrzegrywNaZawsze: Chce atencji. Ty wstając niestety uczysz go że ja dostanie, trochę #!$%@? że już w hodowli nie nauczyli go ze w nocy nie dostanie nic. Musisz teraz go tego oduczyć albo wstawać.

Zauważyłam jeden problem w twoim poście. "Jedzenie ma". Nie powinien. Spróbuj zastosować u niego cykl łowiecki - najpierw zabawa, potem jedzenie - tyle ile potrzebuje, ani kęsa więcej, potem sen. Jest spora szansa że po przejściu na taki