Wpis z mikrobloga

Codziennie od jakiegoś miesiąca Czarek budzi się między 4 a 5 i zaczyna miauczeć, drapać sukienki, które wiszą na wieszaku, zrzucać przedmioty z szafek, gryźć grzejnik. Robi to dopóki nie wstanę, ale jak już wstanę to nie jest w stanie przekazać o co mu chodzi. Jedzenie podane, kuweta posprzątana, woda w misce a on dalej wydziera się w niebogłosy, gdy wrócę do łóżka. Niebieski jest już ostro #!$%@?, ja z resztą też. Ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Trudno jest to ignorować, bo gryząc grzejnik budzi sąsiadów pod nami... #charliethecat #koty #pytaniedoeksperta #behawiorysta
PrzegrywNaZawsze - Codziennie od jakiegoś miesiąca Czarek budzi się między 4 a 5 i za...

źródło: comment_1655522847pl3bQGb0tBJQWaFh8p65nB.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze: Kot chce polować o świcie, taka natura. Moje robią to samo. Dziś je znów wywaliłam z sypialni żeby się pozabijały w kuchni bo już nie mam cierpliwości, one serio wierzą, że będziemy się bawić o 4:40 rano ale jakbym wzięła wędkę to bym musiała tak robić codziennie, może kiedyś będę mieć możliwość wypuszczać je do ogrodu jak wynajmę lepsze mieszkanko.
  • Odpowiedz
  • 1
@PrzegrywNaZawsze jakby co to pryskanie to jest metoda dla ulomkow, kot nie wie że robi zł, tyło się po prostu boi, także genialny sposób XD

przede wszystkim nie reagować w żaden sposób jak hałasuje, darcie się na niego czy cokolwiek przyniesie odwrotny efekt, bo wasza reakcja to dla niego nagroda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrzegrywNaZawsze: to typowe oznaki nudy. Jak słyszę ludzi, którzy twierdzą, że koty nie powinny być wychodzące to mam przed oczami właśnie takie zachowanie. Tak bronią tych szczęśliwych kotów niewychodzących a potem nie wiedzą dlaczego ich kot się tak zachowuje. Jak już koniecznie chcesz go trzymać w tym więzieniu, to chociaż go zabieraj na spacerniak co jakiś czas. Szelki i spacer, a w domu codziennie przez godzinę wędka i inne aktywności. W
  • Odpowiedz
@DrunkMind: to samo co wyżej. Nie psikamy kota wodą.


I z tym się nie zgadzam. Napisałaś, że psikanie wodą kot kojarzy z niebezpieczeństwem i to jest cały cel tego zabiegu bo niepożądane zachowania takie jak drapanie kanapy czy wskakiwanie na blaty kot obowiązkowo musi kojarzyć z niebezpieczeństwem. Tak więc
JAK NAJBARDZIEJ PSIKAMY KOTA WODĄ
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze Chyba szuka atencji, mój ma podobnie - budzi gdzieś o 5 nad ranem, miauczy w taki specyficzny głęboki sposób a jak do niego schodzę to się kładzie na grzbiecie i chce bawić. Nie bardzo wiem co można z tym zrobić, jak jest ciepło to go wypuszczam na zewnątrz i jest zadowolony a jak nie to zaciskam zęby i staram się go ignorować, zazwyczaj po 15 minutach mu się nudzi i wraca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrunkMind: otóż mylisz się. U kota wzmacniamy zachowania pozytywne, a nie karzemy. Współczuję kotu takiego właściciela. Powinno się za to Was karać i powinno to podchodzić pod znecanie się nad zwierzętami.

A jak kot Ci drapie kanapę, to poczytaj o kotyfkacji pomieszczeń. :)
  • Odpowiedz
@Amishia x #!$%@? D kotyfikacja pomieszczeń
Dla ludzi z tak mocnym kocim zapaleniem mózgu nie czuję żadnego współczucia kiedy kończą jak Villas, której sierściuchy zabroniły wychodzić z pokoju
  • Odpowiedz
@DrunkMind: śmieszne, twoje prymitywne i szkodliwe metody korelują i rywalizują z byciem totalnym bucem.
Jeden post wystarczył i sie odpaliłeś, ty zawsze tak czy tylko w internetach?
  • Odpowiedz
@Amishia Hej, spróbowałam zrobić tak jak pisano. Przed snem bawiliśmy się dobre pół godziny, domkneliśmy z kitku łańcuch łowiecki ale tak jak pisalam - niewiele to dało, bo rano historia się powtórzyła. Zrobiłam to samo rano czyli polowanie, danie kitku chwili z ofiarą i jedzonko. Zjadł i teraz odpoczywa.
  • Odpowiedz