Wpis z mikrobloga

Jestem na Asertinie juz 3 tydzień (przez pierwszy tydzien 50mg a kolejne dwa 100mg), pomijając inne skutki uboczne ktore az tak bardzo mi nie przeszkadzają mam jeden główny problem. Mam wrażenie że nic nie czuje tam ,,na dole", brak jakiegokolwiek odczucia i przyjemnosci. Duzo zaczelam czytać na internecie i sie dowiedziałam o PSSD co mnie totalnie przeraziło bo sporo z objawów się zgadza z moimi. Czy ktoś jeszcze miał taki problem? Czy powinnam odstawić lek lub zmiejszyć jego dawkę? Czy czucie i przyjemność wróci po odstawieniu leku?
#sertralina #depresja #ssri
  • 14
@Lilipuc8: to się dość często zdarza, jest szansa, że trochę się to unormuje w trakcie brania leku. Najlepiej odczekaj jeszcze z miesiąc i jeśli problem będzie się utrzymywał, to porozmawiaj o tym z lekarzem
@Michciu00: ja pamiętam jak na uczelni było dużo stresu i też doktórka przepisała mi sertraline bo byłem przytłoczony obowiązkami i w domu też była ogólnie lipa po śmierci ojca. Bałem się że nie sprostam mimo wsparcia dziewczyny ale sertralina pokazała mi nowe spojrzenie na wszystko i dała napędu do działania