Wpis z mikrobloga

@pastibox: ja nie wiem czy można tych biednych (xD) ludzi winić, bo obecny stan - gwałtowność podwyżek stóp i wysokość inflacji były trudne do przewidzenia (ja się aż tyle nie spodziewałem i chyba nikt normalny się nie spodziewał rok czy 2 lata temu), nawet jak się historycznie patrzyło to cykle zacieśniania nie były takie agresywne. i jak ja żałuję tego że nie kupiłem nierucha w 2020 w częściowym kredo, tak sam
Pobierz
źródło: comment_1655468794WgbCWnx68CHm3jZfdw4IMy.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@affairz: oczywiście skala podwyżek jest gigantyczna. Osobiście też takiej nie zakładałem, ale jeżeli mówisz już o patrzenie na jakieś strony wykresu, to jak ktoś mógł zakładać, że będzie jeszcze niżej,.jak było prawie 0? Oczywiście na prawą stronę wykresu cen też nikt nie spojrzał? Wiesz co nie broń ich teraz bo w większości to była chciwość. Masa z tych mieszkań została kupiona na "inwestycje" z chciwości. Swoje pierwsze mieszkanie to może kupowało
@affairz: tak samo było z frankiem szwajcarskim.przez 8 lat stale spadała jego wartość.
dlaczego spadała jego wartość? bo udzielano dużo kredytów w tej walucie i drukowano pieniądze. dlaczego nikt wtedy nie spojrzał na kurs franka w ujęciu historycznym i także nie zapaliła mu sję czerwona lampka, nie zadawał sobie pytania czemu ciągle spada od tak dużego poziomu i co by było gdyby...?

później nastąpiło umocnienie waluty w związku z kryzysem i
Pobierz
źródło: comment_1655469608nYwfisR7FeN103elLXnfiB.jpg
@affairz: ja nie wiem czego ty oczekujesz w ciągu 3 miesięcy na rynku nieruchomości. Przecież wiesz, że symboliczna data pęknięcia bańki to 24.03.2022 :) Masz kupę hajsu do wydania i to sprzedający będą cię całować po rączkach, a jak widzisz co się dzieje na rynku ten hasjs zaraz może zrobić kilka razy tyle co na nieruchu. Cierpliwości, aż tak ci się pali? Kapitał przepływa od aktywnych do cierpliwych pamiętaj o tym!
@pastibox: problem dla mnie jest nie w ofertach, tanich ofertach, tylko w mieszkaniach (lub domach) które są perełkami - tych zwyczajnie jest jak na lekarstwo u mnie. w takiej warszawce to bym sobie przebierał i tylko patrzył na spadki, a tu u nas serio poza tym negocjowanym mam 0 innych mieszkań które naprawdę mi się podobają. nawet sobie wymagania spisałem jakie chcę: top floor, 2x garaż w hali, określone dzielnice, widok