Wpis z mikrobloga

@elemenTH: To to tam jeszcze nic, bo można zawsze się jakąś chmurą czy wifi ratować, ale spróbuj na jakimś iphonie połączyć się z urządzeniem które używa serial over bt typu elm327 czy jakieś moduły do arduino. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sadge: ja problemów nie mam, ale może dlatego, że mam w laptopie moduł bt na karcie wifi (intel ax200), pewnie firmware intela to ogarnia sobie.
@Beszczebelny: to wszystko zależy też od drugiej strony z którą łączy się telefon. Głośnik nilkina łączy się od strzała i zasięg ma genialny, tani chiński głośnik co chwilę coś odpieprza, a bT niby też 5.0
Ostatnio Windows 10 z dnia na dzień stwierdził, że #!$%@? i nie podłączy się do słuchawek bezprzewodowych Huawei, chociaż jeszcze dzień wcześniej wszystko śmigało jak należy. Co dziwne Android i iPhone łączyły się bez problemu. Musiałem przywrócić ustawienia fabryczne w słuchawkach i dopiero Windows zaczął wykrywać te słuchawki. Oczywiście wszystkie telefony na nowo też sparować musiałem :/
to klasyk z xiaomi? Serio pytam


@dead_inside19: @Pietrek9: Raczej nie, mam telefon xiaomi za 700 zł od 3 lat i od 3 lat jest połączony z xiaomi mibandem (najpierw 2 potem 4, koszt ~150 zł) i nigdy nie było problemu xD Do tego codziennie transmiter xiaomi w aucie i waga też od xiaomi po bluetooth. I zero problemów. Wszystko to tanie a działa bez problemu. Dziewczyna ma telefon, miband 3
Mi tam na Androidzie Bluetooth działa wyśmienicie. Nawet jednoczesna obsługa 3 różnych urządzeń działa bez problemu (nadajnik FM, zegarek i głośnomówiący zestaw w aucie)

Jedyny minus Bluetooth to, że najnowsze jego wersje są tragicznie wolne jeśli chodzi o przesył danych, na starej Nokii wysyłałem po Bluetooth dane z prędkością 40Mbps a teraz jest 1Mbps xD oczywiście to kosztem zmniejszonej konsumpcji baterii, pamiętam jak kiedyś się włączyło bluetooth to bateria w telefonie siadała