Wpis z mikrobloga

Czy to, że czuje irytacje kiedy ktoś oczekuje ode mnie, że mu w czymś pomogę i nie poprosi o pomoc, tylko takim rozkazem mówi "pomożesz mi w tym i tym", a jak odmówie, bo np nie mam w tym momencie czasu/jestem zajęty, lub miałem czas zaplanowany na coś innego ta osoba próbuje wzbudzić we mnie poczucie winy mówiąc, że będzie musiała sama to zrobić, to coś złego jest w moim zachowaniu, że czuje irytacje, a po tym drugim nam zmieszane uczucia?

#psychologia #pytaniedoeksperta

Coś jest ze mną nie tak?

  • Nie miras 85.7% (12)
  • Odpowiem w kom 14.3% (2)

Oddanych głosów: 14

  • 40
@szzzzzz: Lubię pomagać innym i chętnie to robię, ale są pewne granice ¯\(ツ)_/¯ w dodatku jak odmówie to staje się ta osoba #!$%@? na mnie jakbym nie wiadomo co jej zrobił, myśli że będę na każde skinienie palcem, albo mnie zwyzywa od nierobów ¯\(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szzzzzz: Lubię pomagać innym i chętnie to robię, ale są pewne granice ¯_(ツ)/¯ w dodatku jak odmówie to staje się ta osoba #!$%@? na mnie jakbym nie wiadomo co jej zrobił, myśli że będę na każde skinienie palcem, albo mnie zwyzywa od nierobów ¯_(ツ)


@userrrr: tak to właśnie wygląda niestety. Ludzie nie znają umiaru. Dasz palca to wezmą całą rękę. Ja też jestem dobrym i pomocnym człowiekiem, wręcz
@Invisibleblvck: No jest to ojciec, starsza osoba, jak tylko mogę to mu pomagam, ale on nie szanuje mnie i zachowuje sie tak jak wcześniej napisałem. Jest złośliwy i wkurzony jak odmówie, a zaś całe otoczenie jak mantre mi powtarza, że mam go szanować jakbym #!$%@? tego nie robił i niw byl uprzejmy. Lubię pomagać innym, ale tak jak mówie są pewne granice ¯\_(ツ)_/¯