Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: No stary. Masz tutaj podany argument beton o tym, że 20-letni spalinowy będzie jechał do pojemności baku a 20-letni elektryczny nie pojedzie wcale. Idziesz w zaparte ze swoimi elektrycznymi fetyszami i kropka XD. Nie chce mi się marnować czasu bo moja godzina jest warta więcej niż tłumaczenie dlaczego to nie czas na elektryki w Polsce.

A co do blackoutu. Serio nie widzisz tego, że może kilkukrotnie skoczyć zużycie pradu
  • Odpowiedz
Cena rynkowa jest wyższa czego nie rozumiesz?


@Androo: Cena rynkowa teraz jest wyższa jak z każdą nową technologią. Relozucja w UE wymusi by więcej producentów produkowało elektryki. Więcej producentów => niższe ceny. Nowe ogniwa też wprowadzą niższe ceny po jakimś czasie. Jest ponad 10 lat do samego tylko zakazu a wy się zachowujecie jakby to miało się jutro stać. To jest w #!$%@? czasu.

Jakie mam Ci źródło dawać, że zasięg samochodu elektrycznego po 10 latach to
  • Odpowiedz
Po 2035 kupować samochody spalinowe na Ukrainie i jeździć na ukraińskich blachach - ocena pomysłu?


@bitcoholic: Bzdura - zakazane jest poruszanie się samochodem zarejestrowanym w innym obszarze celnym, chyba że jesteś rezydentem tamtego obszaru. Każdy taki wjazd musi być zarejestrowany na przejściu granicznym i istnieją restrykcje dotyczące ilości wjazdów i ich długości.

Co więcej, to nie jest zwykłe wykroczenie ale problem skarbowy, a wtedy grzywny są większe. Dobrze znany problem na granicy UE i Szwajcarii, zwłaszcza Włosi uwielbiają zatrzymywać obywateli UE wjeżdżających samochodami na szwajcarskiej
  • Odpowiedz
@Kryspin013: niby wszystko super, ale jedyny problem jaki tu widze to to, ze 13 letnie auto spalinowe ma nadal taki sam zasieg, natomiast akumulatory w autach elektrycznych degraduja i to chyba stosunkowo szybko ;/
  • Odpowiedz
@bitcoholic do momentu wyjścia forda model T większość aut poruszających się wtedy na drogach to elektryczniaki, ogólnie potem przez sto lat rozwoju motoryzacji olano jakiekolwiek prace nad autami elektrycznymi i bateriami i klepano przestarzałe silniki spalinowe o sprawności 30-40% gdzie elektryczny dobija pod 100%
Auta na prąd to przyszłość motoryzacji i nic tego nie zmieni, szczególnie że coraz większy procent energii elektrycznej mamy z czystych i odnawialnych źródeł energii. Przy obecnym
  • Odpowiedz
natomiast akumulatory w autach elektrycznych degraduja i to chyba stosunkowo szybko ;/


@JBravo: Pisałem o tym. Nie chce mi się teraz szukać ale chyba tesla zakładała, że akumulatory w ciagu 4 lat zdegradują do 80% pojemności a tam wyszło że mają dalej ponad 90%. Ale jeśli chcesz znać moją opinię to tak - uważam, że akumulatory są najsłabszą częscią elektryków. Jeden mirek mi podesłał, że mają wejść nowe aku i że już są wdrażane przez chińską firmę (link w pierwszym komentarzu).

ze 13 letnie auto spalinowe ma nadal taki sam
  • Odpowiedz
@Kryspin013: czy ty czytasz co piszesz? Będziesz mógł jeździć ale nowego nie kupisz. Zdajesz sobie sprawę ile trwa ładowanie elektryka ze zwykłego gniazdka? A co ludzie mają zrobić jak mieszkają w bloku? Cała ta elektryfikacja jest do dupy. Nie ma zasięgu, brak stacji ładowania, długo się ładuje i drogie auta.
  • Odpowiedz