Wpis z mikrobloga

A kogo będzie stać na elektryka i czym będziesz ładować?


@Androo: a kogo stać obecnie na kupno nowych spalinówek? xD Co to za argument z dupy?

Po za tym to nie jest tak, że po 35 zostanie całkowicie zablokowany zakup aut spalinowych i jazda nimi. Nie będzie można sprzedawać tylko nowych aut spalinowych na terenie UE.

i czym będziesz ładować?


@Androo: Prądem, możesz nawet z domu ładować i tak jest
  • Odpowiedz
@bitcoholic: Dopiero to przeszło przez parlament, a do implementacji jeszcze długa droga. Pewnie będzie to 2040. Do tego czasu jeszcze może się sporo tematów wyjaśnić. Na obecną chwilę przynajmniej w PL ani infrastruktura, ani sytuacja ekonomiczna nie pozwala na tak radykalną zmianę. Nie ma co panikować.
  • Odpowiedz
@bitcoholic: jeśli wejdzie takie prawo to nitk specjalnie dla Ukrainy nie będzie klepał spalinowej tylko znikną. Tu efekt to nie będzie tylko kwestia tego że sobie nowego nie kupisz u nas. zresztą już kupa producentów powiedzialanze do 2030 będą w pełni elektryczni albo w dużej mierze. Dacia może się wyłamie, może chiński import.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Przypomnę tylko, że infrastruktura energetyczna nie jest gotowa na ładowanie takiej ilości elektryków. Wyobraz sobie, że po godzinie 15 czy tam 16 wszyscy podpinana swoje samochody do ładowania. I co się dzieje? Nagle nie ma prądu w połowie miasta bo stacje wysiadają XD.
  • Odpowiedz
Przypomnę tylko, że infrastruktura energetyczna nie jest gotowa na ładowanie takiej ilości elektryków. Wyobraz sobie, że po godzinie 15 czy tam 16 wszyscy podpinana swoje samochody do ładowania. I co się dzieje? Nagle nie ma prądu w połowie miasta bo stacje wysiadają XD.


@Kacorek: Przypomnę, że rezolucja, która przeszła przez PE wcale nie oznacza, że w 2035 nagle wszystkie spalinówki magicznie znikną. Nie oznacza nawet, że nagle będzie więcej elektryków na
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Oczywiście, że tak. Ale nasza władza (wątpię, że do 2050 będzie inna partia nic pisiory) nie będzie skóra na nowe źródła energii czy modernizacje aktualnych linii przesyłowych.
No a z elektrykami jest taki problem, że jednak baterie się zużywają. Polaka nie będzie stać na nowe elektryczne wiec będzie kupował zużyte lub na granicy zużycia z zachodu. Będzie u nas gigantyczne składowisko ogniw, które trzeba jakoś przetworzyć. A jak? Nie mam
  • Odpowiedz
No a z elektrykami jest taki problem, że jednak baterie się zużywają.


@Kacorek: Baterie w praktyce po kilku latach testów trzymają się lepiej niż producenci elektryków zakładali.

Będzie u nas gigantyczne składowisko ogniw, które trzeba jakoś przetworzyć. A jak? Nie mam pojęc


@Kacorek: Wkleiłem wyżej link, że chinole wdrażają nowy typ ogniw.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Ale nawet jeśli trzymają lepiej to i tak w Polsce nie stać ludzi na nowe wiec będą ściągasz używane z zachodu.

No dobrze ale co ten nowy typ oznacza skoro łańcuch produkcyjny będzie w 2023 a do samochodów nie trafią tak szybko?

Jak mi odpowiadasz to odnieś się do tego co napisałem, Ok? Bo takie odbijanie piłeczki i wyciąganie z kontekstu to praktykują na mszach w niedziele a nie przy
  • Odpowiedz
Ale nawet jeśli trzymają lepiej to i tak w Polsce nie stać ludzi na nowe wiec będą ściągasz używane z zachodu.


@Kacorek: No wow, dokładnie tak jak ze spalinówkami xD

No dobrze ale co ten nowy typ oznacza skoro łańcuch produkcyjny będzie w 2023 a do samochodów nie trafią tak szybko?


@Kacorek: Że nie będą zawierały litu, będą przez to tańsze w produkcji, łatwiejsze do utylizacji, a do 2035 powinny
  • Odpowiedz
a kogo stać obecnie na kupno nowych spalinówek? xD Co to za argument z dupy?


@Kryspin013: Po pierwsze elektryki są duże droższe w porównaniu do spalinówek. Po drugie, możesz kupić 20 letniego grzmota, którym będziesz mógł jeździć tyle ile wynosi pojemność zbiornika. Elektryk po 10 lat to złom do wymiany ogniw więc o czym ty mówisz?

Nasza sieć w ogóle nie jest przystosowana do przejścia na samochody elektryczne. I na pewno
  • Odpowiedz
@bitcoholic: jak mnie #!$%@? ten typ. W każdym filmie prezentuje narrację jakby motoryzacja miała upaść i skończyć się. A nic takiego się nie dzieje

Niech on upadnie, atencjusz wstrętny
  • Odpowiedz
Po pierwsze elektryki są duże droższe w porównaniu do spalinówek


@Androo: W czym są droższe?

Elektryk po 10 lat to złom do wymiany ogniw więc o czym ty mówisz?


Źródło?

Nasza sieć w ogóle nie jest przystosowana do przejścia na samochody elektryczne. I na pewno do 2035 nic się nie zmieni w tej materii.


@Androo: Ryju elektryki jeżdżą już po drogach. Pozwól, że zacytuję swój komentarz:

Przypomnę, że rezolucja, która
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Cena rynkowa jest wyższa czego nie rozumiesz?

Jakie mam Ci źródło dawać, że zasięg samochodu elektrycznego po 10 latach to 70km? Wystarczy wejść na dowolny portal na którym sprzedawane są używane samochody elektryczne.

Jeździ, niewiele....
  • Odpowiedz