Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Mirki i Mirabelki. W wieku nastoletnim pochłaniałem masę książek #fantasy jednak po pójściu na studia mój czas i zapał do czytania wygasł. Pamiętam, że czytałem dużo polskiej fantastyki (Pilipiuk, Komuda, Piekara...) oraz, że przeczytałem kilka zagranicznych serii m.in. LOTR, Nocny Anioł, Miecz Prawdy. Teraz mam prawie 30 lat i nie czytam w ogóle książek. W wolnym czasie, którego mam kilka godzin w tygodniu, odpalam konsolę albo leżę z telefonem w ręku i przeglądam wykop. Chciałbym wrócić do czytania, ale totalnie nie wiem od czego zacząć i gdzie szukać. Są jakieś rankingi, konkursy, głosowania, z których mógłbym dowiedzieć się jakie książki kupować? Nie chciałbym kupić książki i zrazić się do czytania, przez to, że zacząłem czytać słabą książkę. Będę wdzięczny za wszelką pomoc i porady jak do tego podejść.

#ksiazki #fantastyka
  • 47
  • Odpowiedz
  • 1
@StormtrUper na niemoc czytelniczą polecam w takim razie antologie opowiadania. Krótka forma tak nie męczy, a nawet jak któreś nie podpisuje to po prostu pomijasz.
  • Odpowiedz
@buysy: Jest sposób na zwrócenie smaku fantazy w dorosłym życiu - zacząć czytać je w obcym języku: 1) wiele nowych książek; 2) się nie czujeśz głupkiem z książką dziecięcą, bo się uczysz.
  • Odpowiedz
@StormtrUper z takich lekkich tytułów to polecam viriona ziemiańskiego albo cokolwiek tego autora bo przyjemnie się czyta
Pan lodowego ogrodu grzedowicza
Opowieści z mekhanskiego pogranicza Wegenera
Nocniarz autorka ma na nazwisko chyba kozak (wampiry w polskich służbach specjalnych)
Ktoś wyżej pisał o trylogii mrocznego elfa ( jakieś 20 książek xd )
Szara siostra

Poziom średni czyli dalej lekkie czytadła ale już niekoniecznie jak przychodzisz zmęczony do domu i chcesz się tylko odprężyć
  • Odpowiedz