Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Mirki i Mirabelki. W wieku nastoletnim pochłaniałem masę książek #fantasy jednak po pójściu na studia mój czas i zapał do czytania wygasł. Pamiętam, że czytałem dużo polskiej fantastyki (Pilipiuk, Komuda, Piekara...) oraz, że przeczytałem kilka zagranicznych serii m.in. LOTR, Nocny Anioł, Miecz Prawdy. Teraz mam prawie 30 lat i nie czytam w ogóle książek. W wolnym czasie, którego mam kilka godzin w tygodniu, odpalam konsolę albo leżę z telefonem w ręku i przeglądam wykop. Chciałbym wrócić do czytania, ale totalnie nie wiem od czego zacząć i gdzie szukać. Są jakieś rankingi, konkursy, głosowania, z których mógłbym dowiedzieć się jakie książki kupować? Nie chciałbym kupić książki i zrazić się do czytania, przez to, że zacząłem czytać słabą książkę. Będę wdzięczny za wszelką pomoc i porady jak do tego podejść.

#ksiazki #fantastyka
  • 47
  • Odpowiedz
@StormtrUper: Uniwersum Diuny, ogólnie S&F z list co wyżej koledzy wpisali. Na autorów z Fabryki Słów nawet nie patrz, to jest grafomaństwo dla gimnazjalistów, też kiedyś czytałem, ale dzisiaj szkoda czasu na szmiry.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@StormtrUper: zdecydowanie wszystkie książki Adama Przechrzty :)
Cykl Materia Prima (i teraz trwający Materia Secunda) jest trochę bardziej fantastyczny
Cykl o Razumowskim (Demony Leningradu oraz dalsze "Demony") z elementami historii ;)
Opowiadania również super
Czytałem ja, w Twoim wieku oraz tata trochę starszy :) super zarówno w wersji pisanej oraz audio :)
  • Odpowiedz
@StormtrUper: Lubię też antologie:

Antologia - Bliskie spotkanie. Opowiadania fantastyczne 1 - 1986
Antologia - Bliskie spotkanie. Opowiadania fantastyczne 2 - 1987
Antologia - Droga do science fiction 1
Antologia - Droga do science
  • Odpowiedz
@StormtrUper:

Mam tak samo jak ty - 3x lat i ciężko żeby jakaś książka mi siadła. Jak byłem nastolatkiem potrafiłem przeczytać 10-15 książek na miesiąc. Te poniżej to moje absolutne hity, zwłaszcza archiwum burzowego światła! Czytałem to w czasie pandemii i czułem się jak nastolatek mogłem czytać do 3 rano tak wciąga.

Hyperion- tetralogia
Tego samego autora - Olimp i druga
  • Odpowiedz
@StormtrUper: z polskich to oczywiście Wiedźmin, a tak ogólnie to tak jak wyżej już wspomniano - Sanderson, choć niekoniecznie polecam zaczynać od Archiwum Burzowego Światła, tylko zapoznać się najpierw z cosmere, np. od Zrodzonego z Mgły, przez Rozjemcę (czy jak tam teraz tłumaczą Warbreaker), żeby jako tako wiedzieć jak świat działa i czego się spodziewać. Z drugiej strony ABŚ tak czy inaczej trzeba przeczytać drugi raz, świetna zabawa jak już
  • Odpowiedz