Wpis z mikrobloga

Planuję na przyszły rok taką trasę, zakładając, że granica kraju pozostanie niezmieniona. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdej miejscowości szybkie zwiedzanie, kolacja, nocleg, śniadanie i dzida dalej, może poza Przemyślem, bo to bardzo blisko innych przystanków i nie ma sensu w takiej mieścinie. W Lublinie 2 noce, bo to największe miasto na trasie.

Czy polecacie jakieś inne miejscowości? Ełk, Łomża, Siedlce, Chełm? Na pewno chcę zaliczyć Przemyśl i Suwałki. Reszta jest dodatkiem. Największym znakiem zapytania jest Olsztyn - czy warto tam zostać z noclegiem Biorę pod uwagę, że potem już nie ma postojów i jest długa trasa do Legnicy?

Raczej drugi raz się nie pojawię w ścianie wschodniej, więc chcę to mieć z głowy. Raz, ale porządnie. Limit ok. 2000 km na całość, żeby zatankować tylko raz w podróży.

#podroze #polska #turystyka #lublin #rzeszow #bialystok #przemysl #suwalki #olsztyn #zamosc

PS. Wzmianka o Kononowiczu i innych patostreamach -> czarnolisto. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
red7000 - Planuję na przyszły rok taką trasę, zakładając, że granica kraju pozostanie...

źródło: comment_1655115474r7A7FSoh7x2JZHUBILghAP.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klotz: Niegłupie z tym Silvarium, pomijam Tykocin i od razu jadę przez Lipsk i jestem bliżej wschodu. No cóż, tak jak mówię, kwestia eliminacji i optymalizacji.
  • Odpowiedz
@klotz @red7000 czyli odnosząc się do tej trasy którą podałem wcześniej dodaj przystanek Silvarium, między Kruszynianami (nieopodal Krynki, epicentrum kryzysu granicznego, może zobaczysz słynny mur na granicy) a Supraślem.
I nie uważam absolutnie, że Supraśl jest znacznie ciekawszy niż Tykocin, warto zdecydowanie zobaczyć oba miejsca, każde ma swój klimat.
Odcinek na Twojej mapce z Tykocina na Augustów, błagam nie jedź tamtędy, jest tragicznie, lepiej ta Carska Droga.
Mosty w Stańczykach
  • Odpowiedz
@red7000 Silvarium nie jest atrakcją w skali kraju, tym bardziej jeśli będziesz wcześniej w Białowieskim PN to szkoda cennych godzin, ale skoro nie chcesz wjeżdżać w Białystok i jechać przez dziewicze tereny rozlewisk i łąk Narwi oraz Biebrzy to niestety chyba nie pomogę, ale rozumiem powody.
Po prostu chciałbym żebyś miał świetne wspomnienia, więc przemyśl dobrze tę trasę ;)
  • Odpowiedz
jechać przez dziewicze tereny rozlewisk i łąk Narwi oraz Biebrzy


@AmateurHardcore: Lubię takie klimaty, ale pytanie ile z tego zobaczę z auta, albo przy krótkim postoju. Bo z Białegostoku do Suwałk jadę już bez noclegu, a to kawałek drogi.
  • Odpowiedz
@AmateurHardcore: Dzięki za link. Widzę, że z listy miejscówek na Podlasiu większość już mam też u siebie, więc idę dobrym tropem. Jestem aktualnie na wpisywaniu najciekawszych miejscówek z każdej miejscowości. Kolejny etap to czasówka na każdą lokalizację.
  • Odpowiedz
@red7000: ode mnie powiem, że nie ma sensu zbyt długo siedzieć w jednym miejscu, zwykle godzinka - gdzieniegdzie dwie i jazda dalej, chyba że przy okazji na jedzonko to co innego. Taka specyfika atrakcji gdzie np jest może jeden/ dwa budynki do zobaczenia...
  • Odpowiedz
@red7000: Jak będziesz w Suwałkach idź na obiad do "U Alika" tatarskie jedzonko, od siebie polecam kolduny w rosole i kibiny. Z kolei widzę, że będziesz w okolicach Augustowa. Jak zgłodniejesz na trasie, to lekko zbaczając masz lokal nazwie "Zajazd u Lecha" w Suchej Rzeczce. Najlepsze kresowe jedzenie w okolicy od lat 90, swoją drogą własciciel to przemiły koleś, znajomy w rodzinie. Tam z kolei polecam półmisek regionalny - spróbujesz
vealen0 - @red7000: Jak będziesz w Suwałkach idź na obiad do "U Alika" tatarskie jedz...

źródło: comment_1657179761G0rvEx5d8haNoAhcRGnz1I.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@red7000: Plus ciekawostka przyrodnicza. Jak bedziesz u Lecha to tuż obok jest jezioro Serwy. Niezły ewenement, bo jest to jedno z niewielu jezior żwirkowych w okolicy. To znaczy, podłoże które leży na dnie jest zbudowane z grubszych frakcji, brakuje tam pyłów oraz niemalże nie ma frakcji piasku. Jedynie frakcje żwiru. Efektem tego, oczywiście w połączeniu z dużą czystością wody, jest gigantyczna przezroczystość jeziora. Nawet jeśli przejdziesz się w wodzie, to
  • Odpowiedz