Wpis z mikrobloga

Strasznie dużo ostatnio tutaj wysrywów o kredytach. Co ciekawe mam wrażenie, że większość z nich to takie typowe polackie #!$%@? "nie znam się ale się wypowiem".
Sprawa jest tak naprawdę krótka - jak idziesz do banku po pożyczkę to powinna być przedstawiona tak abyś nie miał jakichkolwiek wątpliwości na czym ona polega i ile na koniec za nią zapłacisz. W niektórych krajach muszą Ci w banku słowo do słowa przeczytać i usłyszeć że rozumiesz(choć to też jest trochę śmieszne).
Chodzi o to, że bank powinien być instytucja zaufania publicznego. Nie idziesz do banku po lichwę tylko po pożyczkę, z których te karaluchy żyją.
#!$%@? mnie te wysrywy wypokowych opok intelygiencji o tym jak to "trzeba czytać umowy" albo "trzeba wiedzieć co się bierze" gdy umowy skonstruowane są w taki sposób oraz napisane takim językiem, że zawsze trzeba się zastanowić "co artysta miał na myśli". Łatwo jest patrzeć na tych ludzi z góry i wyśmiewać a sami w pewnie w życiu nie zrobiliście nic co by spowodowało wyjście poza wasz comfort zone.
Nie każda osoba z kredytem to magnat na rynku nieruchomości czekający na szybki zarobek.

P.S. Nie mam konia w tym wyścigu bo swój kredyt spłaciłem jak tylko pojawiły się informacje o możliwości podniesienia stóp.

#kredyt #kredythipoteczny #inflacja #polska
  • 2
@TostZMaslem: ja dostałem do podpisania papier, że zapoznałem się z symulacja jak mogłaby wyglądać moja rata przy podwyżkach. poza tym był tam też wykres z tym jak się stopy zmieniały na przestrzeni czasu i że obecnie mamy historycznie najniższe. to wszystko tam było. nie można dorosłego człowieka traktować jak debila. jak to sobie wyobrażasz? przy braniu kredytu kartkuwka żeby sprawdzić czy debil przeczytał co podpisuje?
No właśnie trochę jednak powinna być debilo odpórna. Nie może być tak, że debil nie może wziąć pożyczki bo nie rozumie. Bo tak naprawdę to nie są trudne rzeczy ale mają możliwość tym gownem tak zamieszać żebyś nie mógł się połapać co jest czym i po co. Jakbyś dostal na kartce papieru takie podsumowanie:
- bierzesz 300k kredytu
- spłacisz około 380k
- best case 350k
- worst case 450k
- pewniak