Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki
Z racji ze zrobiłem sobie niedawno prawo jazdy na kategorię "A" szukam czegoś do jazdy. Niestety nie mam zbyt dużego pojęcia w tym temacie. Dlatego tez chce się paru rzeczy dowiedzieć na forum ze śmiesznymi obrazkami( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój budżet to ok 25tys zł.

Z racji wysokiego wzrostu >190cm ciężko jest znaleźć coś wygodnego. Raczej celuje coś pokroju szosowo-turystycznego co prowadzi mnie do wstępnego wyboru:
1. Benelli TRK 502x (nowy z salonu)
2. KTM adventure
3. Honda NC

Który z nich byłby najlepszym wyborem dla żółtodzioba. Jak wczesnej zaznaczyłem będzie to mój pierwszy motocykl.

P.S Pytanie co do kasku

Który wybrać jako na swój pierwszy kask?
1. Kask Integralny Course Raider 2.0 Matowy Czarny
2. Kask HJC CS-15 Matowo - Czarny

#motocykl #kask #motocykle
  • 12
@lukas07031: Popularna jest opinia, że taki na jaki Cię stać, więc powinieneś poszukać czegoś w okolicach 20k i za resztę kupić jakiegoś gruza :D
A tak serio, to przejedź się do sklepu z kaskami i powiedz jaka sytuacja. (i tak będziesz musiał, żeby zmierzyć kask)
@lukas07031: A ja polecam hjc i90, blenda, pinlock w zestawie, do miasta szczękowy to zajebista sprawa w gorące dni

Miałem kilka kasków i ostatnio wybieram już tylko białe bo nam wrażenie, ze mniej się nagrzewają
@lukas07031: Ja wybrałem trk, ale szukałem czegoś do 20 a jest masa sprzętów ze znikomym przebiegiem w tej kasie, ale z 25 to pewnie wybrałbym nc które tez nie jest demonem prędkości ale na bank lepiej wykonane, ma fajny schowek i pewnie szybciej sprzedaż za rok czy swa
@lukas07031: olej benelli (jak nie wierzysz to popytaj mechaników co o nich sądzą ) i weż używanego japońca. Na pierwszy motocykl też nie szukaj perły bo przeważnie ma sie wywrotke/parkingówkę i człowiek uczy sie na błędach. Pojedź na jakiś większy zlot i pooglądaj sobie motocykle, pogadaj z właścicielami, a na bank dadzą sie przymierzyć i sobie sprawdzisz pozycje.